High School Business Challenge

Velké finále HSBC

Ve dnech 6.-12.7. 2021 se uskutečnilo velké finále námi spoluorganizované soutěže pro středoškoláky High School Business Challenge. Toto kolo hostila zakládající země soutěže, Polsko, a to přímo v jeho hlavním městě. 
V mezinárodním kole se utkaly čtyři nejúspěšnější týmy z každé spoluorganizátorské země - Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Tyto týmy byly vybrány v tříkolovém soutěžním klání zaštiťovaném FMV VŠE, jejími odborníky a Studentským spolkem obchodu a konkurenceschopnosti –SKOKem. České barvy reprezentoval tým z Mendelova gymnázia v Opavě.   
V mezinárodním kole bylo úkolem soutěžících vyřešit dvě případové studie, jež hodnotily kapacity ze všech zastoupených států. Za Českou republiku v porotě zasedl odborník na branding a retail marketing, doc. Ing. Přemysl Průša, Ph. D.  
Naši reprezentanti se úkolů zhostili velice dobře, ale hlavní cenu v podobě 6 000 euro si odnesl tým ze Slovenska.   
Organizace soutěže pro nás znamená především vstup na mezinárodní půdu, kterým se nám otvírají zcela nové příležitosti.   
Soutěž byla velkým přínosem nejen pro účastníky, ale i pro všechny organizátory: Zbyněk Čáp, Aleksandra Parshina, Ondřej Svoboda, Hana Podlesná, Nicol Laurinová, Anastasia Lomakina, Martina Reifová, Sára Szmeková, Zuzana Smilková, Veronika Čeladníková, Marek  Lehký, Klára Urbanová.