Napsali o nás

High School Business Challenge

SKOK poprvé spolupořadatelem High School Business Challenge

V roce 2021 jsme se poprvé stali spolupořadateli mezinárodní ekonomické soutěže pro středoškoláky – HSBC High School Business Challenge. Jednalo se o jednu z prvních větších mezinárodních akcí, do kterých jsme měli možnost se zapojit. Celá akce pro nás představovala tak trochu krok do neznáma a zcela novou výzvu, se kterou jsme si ovšem skvěle poradili!

Přihlašování spuštěno!

Do prvního kola soutěže High School Business Challenge, které jsme se v roli spolupořadatelů účastnili, se přihlásilo téměř 300 studentů z České republiky. Soutěž je rozhodně velkým přínosem pro budoucí kariéru nynějších středoškoláků a taky skvělou příležitostí, jak si vyzkoušet něco nového a nevšedního.

Přečtěte si, co o nás psala VŠE!

Jak uspět u pohovoru aneb cesta za prací snů! I o tom je High School Business Challenge.

V březnu 2021 proběhla na VŠE přednáška v rámci regionálního kola High School Business Challenge, na které jsme se podíleli jako spolupořadatelé. Tématem přednášky byla příprava na pracovní pohovor a základní pravidla, která by měli uchazeči při pohovoru dodržovat.

Přečtěte si, co o nás psala VŠE!

Známe vítěze národního kola!!

V dubnu 2021 se uskutečnilo národní kolo High School Business Challenge. Vítězným týmem, který následně reprezentoval Českou republiku v kole mezinárodním, se stal tým Vygrachanci z Mendelova gymnázia v Opavě ve složení: Jakub Hronek, Veronika Poustková, Lukáš Procházka, Michal Pavlíček a Tomáš Adamec. V odborné porotě, která soutěžící hodnotila, zasedli zástupci odborníků z FMV.

Podruhé v roli spoluorganizátorů – HSBC 2022

V roce 2022 se podílíme na organizaci této mezinárodní podnikatelské soutěže pro středoškoláky již podruhé. Celkově se však jedná o osmý ročník této soutěže. První kolo se uskuteční v druhé polovině března.

Přečtěte si, co o nás napsal iList!

A jak to nakonec v roce 2022 dopadlo?!

Letošní středoškolská soutěž High School Business Challenge je úspěšně u konce. A co víc? Český tým si z mezinárodního finále ve Varšavě odnáší první místo a výhru v hodnotě 3500 €. Zajímá Vás víc? Chcete vědět jak soutěž hodnotí samotní účastníci?

Tak si určitě nezapomeňte přečíst, co o nás napsala na svém webu FMV VŠE.

Zajímavé informace o celé této iniciativě se můžete dočíst také v polském magazínu Forbes!

Letní semestr 2022

Zajímavé přednášky, panelová diskuse nebo Business Cocktail.

Stejně jako v předchozích semestrech, i v LS 2022 se můžeme pochlubit celou řadou zajímavých akcí, které pro své příznivce připravujeme. Ať už se jedná o přednášky na aktuální témata, tradiční Business Cocktail nebo třeba panelovou diskusi na téma digitální hygiena – rozhodně je vždycky o co stát!

Přečtěte si článek na webu VŠE!

Zimní semestr 2021

Prezentace o vyhoření a Business Cocktail. Akce studentských spolků na FMV.

V každém semestru pro studenty VŠE organizujeme celou řadu zajímavých akcí, přednášek, workshopů a prezentací. Mezi ty nejznámější patří například celovečerní akce Business Cocktail. Některé z nich se objevily také mezi akcemi označovanými na oficiálních stránkách FMV jako ty, které by byla škoda zmeškat!

Naše ostatní aktivity

• AR 2020/2021

Webinář Company Culture & Diversity Programs by Deutsche Boerse group

V únoru 2021 jsme uspořádali webinář s názvem Company Culture & Diversity Programs – Deutsche Boerse Group & Business Analytics. Celá akce probíhala online, v angličtině a program byl skutečně nabitý.

• AR 2019/2020

Global Competitiveness Report

Světové ekonomické fórum WEF vydává už od roku 1979 zprávu – Global Competitiveness Report – GCR. Data jsou zjišťována prostřednictvím dotazníkového šetření, na němž se pravidelně podílíme.

Přečtěte si, co o nás psala VŠE!

Přečtěte si výsledky reportu!

Návštěva institucí v Bruselu

V březnu 2020 jsme se vydali na cestu za poznáním institucí Evropské unie. Během této cesty jsme navštívili také Stálé zastoupení České republiky při Evropské unii a House of European History. Celá cesta trvala čtyři dny a byla plná nových informací, poznatků, ale také společných zážitků, které přispěly mimo jiné také k utužení vztahů v naší skupině.

Studentské kluby na FMV VŠE

Na VŠE působí více než 50 různých studentských organizací a spolků. Při FMV pak působí 5 oficiálních spolků, z nichž SKOK je jediným z oblasti mezinárodního obchodu. Jeho cílem je propojovat studenty se světem businessu a posilovat tak jejich konkurenceschopnost na trhu práce.

Chcete se dovědět více o studentských spolcích fungujících v rámci VŠE?

• AR 2018/2019

Brain & Breakfast – snídaně s inspirativními osobnostmi

V letním semestru 2019 jsme ve spolupráci s FMV představili nový koncept akcí Brain&Breakfast. Jednalo se o snídaně s inspirativními osobnostmi, propojené se zajímavou přednáškou. Mezi hosty se objevili například zpěvák Tomáš Klus, lékař Jan Pirk, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Všichni přicházeli se skutečně zajímavými tématy.