HSBC 2021

Velké finále HSBC (06. – 12. 07. 2021) (HSBC) 

Ve dnech 6.-12.7. se uskutečnilo velké finále námi spoluorganizované soutěže pro středoškoláky High School Business Challenge. Toto kolo hostila zakládající země soutěže, Polsko, a to přímo v jeho hlavním městě. 

V mezinárodním kole se utkaly čtyři nejúspěšnější týmy z každé spoluorganizátorské země – Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Tyto týmy byly vybrány v tříkolovém soutěžním klání zaštiťovaném FMV VŠE, jejími odborníky a Studentským spolkem obchodu a konkurenceschopnosti –SKOKem. České barvy reprezentoval tým z Mendelova gymnázia v Opavě.   

V mezinárodním kole bylo úkolem soutěžících vyřešit dvě případové studie, jež hodnotily kapacity ze všech zastoupených států. Za Českou republiku v porotě zasedl odborník na branding a retail marketing, doc. Ing. Přemysl Průša, Ph. D.  

Naši reprezentanti se úkolů zhostili velice dobře, ale hlavní cenu v podobě 6 000 euro si odnesl tým ze Slovenska.   

Organizace soutěže znamená pro Studentský Spolek Obchodu a Konkurenceschopnosti především vstup na mezinárodní půdu, kterým se mu otvírají nové příležitosti.   

Soutěž byla velkým přínosem nejen pro účastníky, ale i pro všechny organizátory: Zbyněk Čáp, Aleksandra Parshina, Ondřej Svoboda, Hana Podlesná, Nicol Laurinová, Klára Urbanová, Martina Reifová, Sára Szmeková, Zuzana Smilková, Veronika Čeladníková, Marek Lehký, Anastasia Lomakina

Národní kolo HSBC (17. a 18. 04. 2021) (HSBC)

O víkendu 17. a 18. dubna se uskutečnilo národní kolo High School Business Challenge. Národního kola se zúčastnilo 5 nejlepších týmů z České republiky, jejichž úkolem bylo vyřešit dvě případové studie, zaměřené na analýzu dat a jejich aplikaci na konkrétní situaci.

Do mezinárodního kola postoupil tým Vygrachanci, kteří budou Českou Republiku reprezentovat na mezinárodním kole High School Business Challenge, jenž se uskuteční ve Varšavě letos v červnu.

Chtěli bychom také tímto poděkovat porotě, která se zhostila nelehkého úkolu, a to vybrání vítěze: pan Ing. Lukáš Krupka, pan doc. Ing. Pavel Hnát, Ph.D., pan doc. Ing. Přemysl Průša, Ph. D a pan Ing. Dominik Proch.

Velice nás těší, že všichni soutěžící byli do řešení tak zapáleni. Vítězům velmi gratulujeme a přejeme hodně štěstí v mezinárodním kole!

Workshop – ,,Jak uspět u pohovoru aneb cesta za prací snů“ 

Získali jsme příležitost se zúčastnit workshopu pořádaném společností  Deutsche Börse na téma „Jak uspět u pohovoru aneb cesta za prací snů“. Přednáška proběhla v rámci Regionálního kola 7. ročníku High School Business Challenge .

Tématem nás provedla Adéla Komendová, která zastává pozici senior recruiter v Deutsche Boerse Group a ve společnosti působí již přes 6 let. Dala nám řadu užitečných rad, a to nejen do profesního, ale i do osobního života. Tímto velmi děkujeme za možnost se zúčastnit této akce.

První kolo soutěže HSBC

Do prvního kola mezinárodní soutěže High School Buiness Challenge pro středoškoláky, kterou pořádá SKOK, se přihlásilo téměř 300 studentů z České republiky. Soutěž je vynikající příležitostí pro mladé a nadané žáky, jak otestovat svoje znalosti ze světa businessu a vyzkoušet si práci v týmu.

Účastnící se mohli registrovat buď jako jednotlivci nebo v týmech. Celkem se přihlásilo 72 jednotlivců a přes 60 týmů, které se skládaly v průměru ze 3 až 4 členů. Nejvíce přihlášených jednotlivců pocházelo z Prahy, z Moravskoslezského a Zlínského kraje.

Přínos a aktuálnost soutěže byla rovněž uznána i záštitami od dvou ministerstev, a to od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva zahraničních věcí.

Fotky

Organizátoři

Sponzoři