O soutěži

High School Business Challenge je největší mezinárodní soutěž svého druhu, zaměřená na aplikaci teoretických znalostí v oblasti businessu do praxe. Prvních šest ročníků soutěže proběhlo v Polsku, 7. ročník získal mezinárodní nádech a poprvé se jej zúčastnili žáci ze všech zemí Visegradské čtyřky, tedy z České a Slovenské republiky, Polska a Maďarska!

Organizátorem soutěže je European Foundation for Entrepreneurship Development. Jedná se o organizaci, která působí při Varšavské ekonomické škole.  Za každou zemi se ovšem na organizaci HSBC podílí studentské spolky působící při univerzitách. V České republice jsme jím my, náš studentský spolek SKOK. Organizace soutěže pro náš spolek znamená především vstup na mezinárodní půdu, díky kterému se nám otevírají nové příležitosti!

Soutěž je určená pro žáky středních škol, kteří se zajímají o oblast podnikání, ekonomie či financí. Projekt je zaměřen především na aplikaci teoretických znalostí do praxe, a to prostřednictvím řešení praktických případových studií. Jeho cílem je podpora podnikání a rozvoj kompetencí mladých lidí. Soutěžící si díky účasti v soutěži rozšíří své znalosti v oblasti businessu, získají cenné zkušenosti a kontakty, které jistě využijí ve svém budoucím kariérním životě.

Organizátoři

Organizátorem soutěže je European Foundation for Entrepreneurship Development. Jedná se o organizaci, která působí při Varšavské ekonomické škole, jejíž cílem je podporovat rozvoj mladých lidí. Za každou zemi se ovšem na organizaci HSBC podílí studentské spolky působící při univerzitách. V České republice jsme jím my, náš studentský spolek SKOK, v Polsku je jím Students‘ Business Club z Varšavské ekonomické univerzity. S organizací na Slovensku pomáhá Študentský parlament NHF z Ekonomické univerzity v Bratislavě a v Maďarsku Central Europe Association, jež je studentská organizace akreditovaná na Corvinus University v Budapešti.

V České republice je soutěž organizována pod záštitou Ministerstva školství.

Organizátoři

Sponzoři