Pro účastníky

High School Business Challenge je největší mezinárodní soutěž svého druhu, zaměřená na aplikaci teoretických znalostí v oblasti businessu do praxe. Prvních šest ročníků soutěže proběhlo v Polsku, 7. ročník získal mezinárodní nádech a poprvé se jej zúčastnili žáci ze všech zemí Visegradské čtyřky, tedy z České a Slovenské republiky, Polska a Maďarska!

Soutěž je určena pro žáky středních škol, kteří se zajímají o oblast podnikání, ekonomie či financí. Účastníci působí v týmech o 3-5 lidech, jejichž úkolem je v rámci každého kola navrhnout řešení zadané případové studie (case study). V rámci soutěže nejsou hodnoceny teoretické znalosti, nýbrž především kreativní přístup k řešení problému.

Díky rozmanitosti témat, jichž se zadané úkoly týkají, si účastníci mohou udělat představu o tom, jakým výzvám budou případně čelit ve své budoucí kariéře, a zároveň zjistit, jestli jim dává smysl se v tomto směru rozvíjet dál.

Díky účasti v soutěži se soutěžící naučí efektivněji pracovat v týmu, zapracují na svém kritickém myšlení a nasbírají cenné zkušenosti. Kromě toho získají řadu kontaktů, které se jim mohou hodit v budoucím kariérním životě a získají atraktivní položku do svého CV.

High School Business Challenge je tvořena 4 koly, z nichž 3 kola probíhají na národní bázi a v on-line prostředí. Ve čtvrtém kole účastníci změří své síly s nejlepšími týmy jednotlivých zemí Visegradké čtyřky, a to na mezinárodním finále ve Varšavě.

Mimo hlavní náplň soutěže budou mít účastníci možnost zlepšovat své dovednosti v rámci specializovaných workshopů připravených ve spolupráci s předními společnostmi působícími v oboru.

Pokud ještě váháš, jestli se do soutěže přihlásit, lákavá pro Tebe může být i výhra 6 000 €, kterou si rozdělí účastníci národních a mezinárodních kol. Kromě toho Fakulta mezinárodních vztahů ocení nejúspěšnější účastníky odpuštěním přijímacích zkoušek.

Více informací ZDE

A co o svých zkušenostech říkají členové vítězného týmu předchozího ročníku?

Koukněte taky na video!

Organizátoři

Sponzoři