HSBC 2023

High School Business Challenge

Jsi studentem střední školy? Přihlas se do soutěže High School Business Challenge/

Soutěž High School Business Challenge (HSBC) je největší podnikatelská soutěž ve střední a východní Evropě, která ti pomůže rozvinout inovativní myšlení a získat přístup k nejnovějším trendům a myšlenkám v oblasti podnikání. Kromě toho budeš mít možnost zlepšit si své prezentační a komunikační dovednosti.

Je to skvělá zkušenost a příležitost prozkoumat své zájmy a najít své silné stránky.

A to zdaleka není všechno. Na konci tohoto dobrodružství tě může čekat výhra v hodnotě až 6000€.

Do soutěže se můžeš hlásit ve skupině, ale i jednotlivě. Mezinárodní finále probíhá ve Varšavě, kde si porovnají své znalosti nejlepší týmy z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Harmonogram letošního ročníku

V letošním roce se náš spolek podílí na organizaci již třetího mezinárodního ročníku této soutěže. Je nám velkou ctí organizovat soutěž takovéhoto měřítka.

Letošní ročník se bude skládat ze 3 fází, kde v prvních dvou kolech účastníci změří své síly v rámci své země a ve třrtím kole se utkají s týmy ostatních zemí na mezinárodním finále ve Varšavě.

Již 13. 2. 2023 budou spuštěny registrace do této svého druhu největší soutěže.

První kolo: 27.3.–4.4. 2023

První kolo proběhne on-line formou. Úkolem soutěžících bude vyřešit test, který bude mít podobu multiple-choice. Aby se účastníci probojovali do druhého (regionálního) kola musí prokázat své znalosti a dostat se mezi 5 nejlepších týmů v regionu.

Národní kolo 26.-28.5. 2023

V národním kole své síly změří 5 nejlepších týmů z každé země a bude mít taktéž on-line podobu. Úkolem soutěžících bude vyřešit případovou studii z oblasti businessu!

Přečtěte si více o soutěžním kole na národní úrovni

Mezinárodní finále 4.–8. 7. 2023

Mezinárodní finále se uskuteční ve hlavním městě zakládající země, ve Varšavě, kde se účastníci po dobu 3 dnů budou potýkat s řešením již známých případových studií. Soutěžící bezpochyby uvítají skutečnost, že úkoly budou připraveny v jejich rodných jazycích, což zabrání jazykovým bariérám. Stejně jako v předchozích kolech i ve finále představí účastníci svá řešení porotě složené ze zástupců partnerů soutěže, odborníků a studentů ekonomie. Během dní strávených ve Varšavě budou mít soutěžící kromě řešení úkolů i možnost poznat město. Na konci pobytu proběhne finálový galavečer, během kterého budou vyhlášeny výsledky a výhercům předány ceny.

Přečtěte si více o tom, jak probíhalo mezinárodní finále ve Varšavě

Účast v HSBC stojí za to!

Přečtěte si o loňském ročníku na stránkách Fakulty mezinárodních vztahů VŠE

Pokud chcete načerpat atmosféru mezinárodního finále, neváhejte si pustit video z akce:

 

Pokud si nechceš nechat ujít letošní ročník, pak registrace začínají 13. 2. 2023 na tomto odkaze

(kde stejně tak najdeš i více informací o soutěži)