HSBC 2022

Harmonogram letošního ročníku

V letošním roce se náš spolek podílí na organizaci již druhého ročníku této mezinárodní soutěže. Je nám velkou ctí organizovat soutěž takovéhoto měřítka.

Letošní ročník se bude skládat opět ze 4 fází, kde v prvních třech kolech účastníci změří své síly v rámci své země a ve 4. kole se utkají s týmy ostatních zemí na mezinárodním finále ve Varšavě.

Již 7. 2. 2022 budou spuštěny registrace do této svého druhu největší soutěže.

První kolo: 21. – 28.03.2022

První kolo proběhne on-line formou. Úkolem soutěžících bude vyřešit test, který bude mít podobu multiple-choice. Aby se účastníci probojovali do druhého (regionálního) kola musí prokázat své znalosti a dostat se mezi 5 nejlepších týmů v regionu.

Více informací o prvním kole minulého ročníku zde

Regionální kolo 08. – 10.04.2022

Regionální kolo bude mít taktéž on-line podobu. Úkolem soutěžících bude vyřešit případovou studii z oblasti businessu! V tomto kole se v rámci každého regionu proti sobě utká 5 týmů.  Každá země – Polsko, Česko, Maďarsko a Slovensko bude v rámci regionální kola rozdělena do 5 regionů, a vítězný tým z každého z nich se kvalifikuje do celostátního kola.

O tom, jak proběhlo regionální kolo minulého ročníku si můžete přečíst zde

Národní kolo 28.-29.05.2022

V národním kole své síly změří 5 nejlepších týmů z každé země. Úkolem soutěžících bude opět vyřešit případovou studii. Toto kolo proběhne opět on-line.

Zde je k nalezení více podrobností o průběhu loňského národního kola

Mezinárodní finále 05. – 07.07.2022

Mezinárodní finále se uskuteční ve hlavním městě zakládající země, ve Varšavě, kde se účastníci po dobu 3 dnů budou potýkat s řešením již známých případových studií. Soutěžící bezpochyby uvítají skutečnost, že úkoly budou připraveny v jejich rodných jazycích, což zabrání jazykovým bariérám. Stejně jako v předchozích kolech i ve finále představí účastníci svá řešení porotě složené ze zástupců partnerů soutěže, odborníků a studentů ekonomie. Během dní strávených ve Varšavě budou mít soutěžící kromě řešení úkolů i možnost poznat město. Na konci pobytu proběhne finálový galavečer, během kterého budou vyhlášeny výsledky a výhercům předány ceny.

Účast v HSBC stojí za to!

Přečtěte si, co přinesla účast na mezinárodním finále nejen soutěžícím, ale i organizátorům.

Přečtěte si, co o nás napsala VŠE.

Pokud chcete načerpat atmosféru mezinárodního finále, neváhejte si pustit video z akce:

Organizátoři

Sponzoři