Aktivity klubu

Skokani na výletě

Na začátku července 2020 se 10 SKOKanů vydalo poznávat krásy východních Čech. Náš 4denní výlet jsme zahájili v Adršpašsko-teplických skalách. Poté, co jsme se nabažili skal, schodů a komárů, jsme pokračovali k rozhledně Čáp, ze které byl úžasný výhled na naši krásnou českou kotlinu. Když se začalo stmívat, nastal čas postavit stany. Louka, na které jsme původně plánovali nocovat, se však neukázala jako vhodná. Její porost bez nadsázky převyšoval některé naše členy. Za alternativu jsme proto zvolili areál místního zámečku, kde jsme si mohli vychutnat dobovou atmosféru, neboť tam nebyl signál. 

Další den nás čekalo 15 km po vrstevnicích do broumovského Hlavňova. Ti otužilejší si šli zaplavat do místního rybníka, zbytek si dal pozdní oběd v  nedaleké hospůdce. 

Ačkoliv nám třetí den počasí nepřálo, neodradilo nás, a my se vydali na historickou chatu Hvězda. Z ní jsme pokračovali do České Skalice. Naším cílem byl tentokrát kemp u vodní nádrže Rozkoš, kde jsme se občerstvili, a také navštívili pouť. 

Poslední den jsme balili a odpočívali před dlouhou cestou vlakem směr Praha. I tu jsme si ale velice užili a na vlastní kůži vyzkoušeli, že se do jednoho kupé vejde 10 lidí. 

Přivezli jsme si sice bolavé nohy, ale také spoustu krásných zážitků a vzpomínek.