High School Business Challenge

Mezinárodní finále HSBC!!!

6. - 8.7. 2022

Ve dnech 6. až 8. července 2022 se ve Varšavě uskutečnilo finále druhého mezinárodního ročníku soutěže pro středoškoláky High School Business Challenge, která proběhla v zemích Visegrádské čtyřky. Je nám velkou ctí, že jsme se my jako SKOK mohli již podruhé podílet na organizaci této soutěže, a přispět tak k rozvoji schopností v oblasti businessu již u žáků středních škol.

V mezinárodním kole se proti sobě utkaly čtyři nejúspěšnější týmy, z každé spoluorganizátorské země vítěz na národní úrovni. Úkolem soutěžících bylo vyřešit zapeklité případové studie zaměřené na oblast podnikání v mezinárodním prostředí a své výstupy odprezentovat před porotou složenou z odborníků ze všech zastoupených států. Za Českou republiku v porotě zasedl proděkan pro pedagogickou činnost Mgr. Ing. Daniel Houska, PhD. Velmi děkujeme za zhoštění se této role, ale i za nám věnovaný čas.

Účast na mezinárodním finále pro nás byla zaslouženou odměnou, která byla znásobena ještě tím, že titulem vítěze se mohou pyšnit právě naši čeští reprezentanti. Velice gratulujeme týmu ve složení: Kristýna Villa Pokorná, Hoai Nhu Le a Maximilian Schmitt k tomuto neskutečnému výkonu a přejeme hodně úspěchů do budoucna.