Business Cocktail

Kontakty hýbou světem, a tak se studenti v rámci networkingového večera s názvem Business Cocktail mohou každý semestr setkat se zkušenými manažery ze světových firem či start-upů, ale i zástupci bank nebo státní sféry. Hlavním cílem události je propojit studenty s lidmi z praxe tak, aby měli jasnější představu o tom, jak funguje byznys za zdmi školy a neformálně prodiskutovali kariérní témata.

Global Competitiveness Report

Podílíme se na tvorbě ročenky Global Competitiveness Report, kterou vydává Světové ekonomické fórum. V rámci této spolupráce kontaktujeme vybrané české manažery s nabídkou účasti na tomto výzkumu a poté jim, v případě zájmu, asistujeme při vyplňování dotazníku, který je jedním z podkladů ročenky. Členové klubu tak navštíví řadu firem a zjistí, jaký názor má jejich management na stávající pozici ČR ve světě.

Podcasts

Nová platforma umožňující studentům poslechnout si kdykoliv v průběhu jejich dne prostřednictvím Spotify zajímavé osobnosti, které mají co říct. Rozhovory s absolventy nejen Fakulty mezinárodních vztahů, zástupci byznysu či státních institucí přináší inspiraci pro ty studenty, kteří chtějí mít v životě náskok. Dozvíte se nejen o kariérních cestách těch, kteří seděli v aulách před Vámi, ale také o fungování byznysu, či stážích a příležitostech již při studiu.

Workshopy

Na workshopech vedených odborníky z řady oblastí – od personalistiky po consulting – mohou studenti zapracovat na svých soft i hard skills. Řešení case studies, cvičné pohovory nebo prezentace, s tím vším se účastníci těchto akcí setkávají. Získané znalosti potom zúročí v práci i na půdě školy.

Přednášky

O své pohledy na aktuální problémy se v rámci přednášek, které často organizujeme s dalšími partnery, se studenty dělí přední čeští odborníci. Spektrum témat bývá opravdu široké, od světových trendů v inovacích přes otázky týkající se EU až po novinky ze světa investic. Na své si tak přijde nejen student Mezinárodního obchodu. Nechybí ani přednášky studentů pro studenty, například na téma zahraničních stáží.

ABCD začínajícího investora

ABCD začínajícího (a mírně pokročilého) investora opět nabídne unikátní možnost získat formou zábavných interaktivních přednášek komplexní a prakticky využitelné informace o sestavování osobního portfolia. O své zkušenosti a tipy se s účastníky cyklu podělí přední domácí odborníci na investování. V Praze na VŠE čítá cyklus ŠEST seminářů, během nichž se účastníci dozví to nejpodstatnější o sestavování a rebalancování portfolia a také o základních třídách aktiv.