Business Cocktail

Ohlédnutí za Business Cocktailem

Posted on

15. ročník Business Cocktailu

Pojďme si připomenout náš patnáctý Business Cocktail, který se konal 23. dubna.

Chtěli bychom vyjádřit obrovské díky všem devíti hostům, kteří přijali naši pozvánku na akci, kde nám s radostí sdělili své zkušenosti a inspirativní životní příběhy.

Eva Húsková - Ředitelka Odboru komunikace o evropských záležitostech, Úřad vlády České republiky
Eva Telecka - Výkonná ředitelka, IT Risk Management and Security, MSD
Martina Jiránková - Děkanka FMV, Fakulta mezinárodních vztahů /VŠE/
Hana Kučerová - CEO, OPERO
Patricie Šedivá - Tisková mluvčí, T-Mobile Czech Republic
Jan K.- Absolvent VŠE a CERGE-EI
Patrik Prikryl - Procurement Connectivity & SW Solutions, ŠKODA AUTO a.s.
Michal Vrátný - CEO, Železná koule
Filip Drimalka - Zakladatel Digitask, Digiskills, Digi Challenge; Autor HOT: Jak uspět v digitálním světě a Budoucnost nepráce

Tento večer byl plný cenných diskusí a příležitostí k navazování nových kontaktů. Jsme potěšeni, že jsme mohli poskytnout prostředí, které spojuje akademické poznatky s praktickými zkušenostmi a přispělo tak k osobnímu i profesnímu rozvoji.

Děkujeme Vám všem za účast a doufáme, že jste si užili tento večer stejně jako my.

Obrovské díky věnujeme také našim skvělým organizátorům Pavla Bačinová, Petra Galanidisová, Martina Tothova, Branislav Vadovič, Frantisek Majer, celému marketingovému týmu Phuong Thao Nguyen, Eliška Janovská, Anna Murasová a úžasné dvojce moderátorů Klára Toupaliková a Marek Holub, kteří nás provedli celým večerem. Za krásné fotky a video vděčíme Veronika Poustková a Yevhenii Bezukladnikov.

Business Cocktail

Business Cocktail – 15. ročník

Posted on

Pozvánka na Business Cocktail

S velkou radostí Vás zveme na již patnáctý ročník naší věhlasné akce Business Cocktail, která proběhne 23. dubna v 18:00 v Akademickém klubu VŠE.

Můžete se těšit na osobní setkání s významnými osobnostmi z podnikatelského prostředí, se kterými budete moct během večera navázat kontakty a vést poutavé diskuze o novinkách a trendech ze světa obchodu.

Nenechte si ujít tuto exkluzivní událost, která bude doprovázena výtečným občerstvením i koktejly.

Sledujte nás na Instagramu @skokvse, kde budeme postupně odhalovat tváře našich hostů!

Zaregistrujte se co nejdříve na tomto odkazu: https://lnkd.in/eezBe5Y4

Pozor, kapacita je omezená!

(pouze pro VŠE studenty)

Business Cocktail

Flashback to Business Cocktail: English Edition

Posted on

Flashback k našemu prvnímu Business Cocktailu v angličtině

Návrat k našemu prvnímu Business Cocktail: English Edition, který proběhl 21. března!

Jsme velice rádi, že můžeme propojovat studenty, tentokrát i zahraniční, a poskytnout jim příležitost se setkat s významnými lidmi z různých oblastí businessu.

Rádi bychom poděkovali všem pěti hostům, kteří přijali naše pozvání a věnovali svůj drahocenný čas, aby s námi sdíleli své inspirativní příběhy.

Díky speed-networking jsme měli jedinečnou možnost nahlédnout do profesí našich hostů, a získat tak mnoho zajímavých poznatků. Těší nás, že jsme mohli uspořádat panelovou diskuzi, která přinesla další rozměr našemu Business Cocktailu.

Děkujeme i všem, kteří se večera zúčastnili a přispěli k jeho úspěchu.

ENG

Flashback to our first Business Cocktail: English Edition, held on March 21st!

We are delighted to be able to connect students, this time also international ones, and provide them with an opportunity to meet prominent individuals from various business fields.

We would like to extend our gratitude to all five guests who accepted our invitation and devoted their valuable time to sharing their inspiring stories with us.

Thanks to speed-networking, we had a unique opportunity to gain insights into the professions of our guests and acquire many intriguing pieces of knowledge. We are also pleased that we could organize a panel discussion, which added another dimension to our Business Cocktail.

We want to extend our appreciation to all the participants who joined the event and helped make it a success.

Huge thanks also go to the organizers Sára Pařilová, Pavla Bačinová, Lucie Pokorná, Kateřina Valečková, Frantisek Majer, Yevhenii Bezukladnikov, Nadia T., to the entire marketing team Phuong Thao Nguyen, Anna Suchanova, Eliška Janovská, Anna Murasová, and to the wonderful moderator Klára Toupaliková for their outstanding contributions.

 

Business Cocktail

Business Cocktail: English Edition!

Posted on

Zveme Vás na první Business Cocktail: English Edition

S velkým potěšením Vás zveme na náš první Business Cocktail: English Edition, který přináší unikátní příležitost propojit se s mezinárodním byznysem přímo z našeho prostředí.

Čeká Vás osobní setkání s významnými osobnostmi z mezinárodního prostředí, se kterými budete moci navázat kontakt a diskutovat o globálních trendech v podnikání. Nenechte si ujít tuto exkluzivní událost, která bude doprovázena i občerstvením a koktejly.

Sledujte nás na Instagramu @skokvse, kde postupně představíme naše zahraniční hosty!

Zaregistrujte se hned na tomto odkazu: https://lnkd.in/eaFrBHAi

Kapacita je omezená!

 

In English:

We are delighted to extend a formal invitation to you for the inaugural Business Cocktail: English Edition at Salonek IB301a at VŠE. It is a pleasure to welcome you to an evening of networking and cross-cultural exchange with esteemed figures from the international business community.

This event will be conducted entirely in English, symbolizing our commitment to fostering global connections and facilitating cross-cultural dialogue. You'll have the chance to engage in stimulating conversations with prominent figures, participate in insightful discussions on global business trends, forge valuable connections, and savour refreshments and cocktails.

Stay updated with our honoured guests through our Instagram account @skokvse. Don’t forget to follow us!

We look forward to welcoming you.

Please sign up via the provided link. https://lnkd.in/eaFrBHAi

The capacity is limited!

Business Cocktail

Business Cocktail

Posted on

Tradiční SKOKanská akce opět proběhla!

Ve čtvrtek 20. 4. se uskutečnil náš tradiční skokanský Business Cocktail!
I v tomto semestru se nám veškeré organizování vyplatilo – akce proběhla hladce a po celý její průběh v místnosti zářilo mnoho úsměvů, které byly tou nejlepší odměnou za naši snahu.

Chceme tímto velice poděkovat všem hostům 13. ročníku, kteří přijali naše pozvání!

Václav Strnadel – Soft-skills Trainer & Business Storyteller, AZTEKA
Jitka Nemeckova – Board Member & Corporate Affairs and Communications Director, Provident Financial s.r.o. (IPF)
David Peška – Senior Consultant, Kogi CON
Zbynek Bolcek – Managing Partner, Grant Thornton CZ Advisory
Zuzana Stuchlikova – KMEV a Centrum asijských studií, Faculty of International Relations /Prague University of Economics and Business/
Milan Baka – Coffee Business Unit Manager CZ&SK, Coca-Cola HBC
Ota Melcher – Vedoucí oddělení Transformace ekonomiky, Ministerstvo financí České republiky
Stanislav Popel – Leader of e-Sales and Websites, ČSOB Pojišťovna
Michala Mizerová – Business Development Manager for Middle East and North Africa, Škoda Auto
Alena Sýkorová – HR Generalist, Česká spořitelna

Event, probíhající ve stylu speed networkingu, měl za cíl přinést business blíže ke studentům a umožnit jim pohlédnout na tento svět očima lidí, kteří ho znají z první ruky a pohybují se v jeho prostředí každodenně. Dle našeho úsudku přinesla akce své ovoce a obohatila všechny účastníky o mnoho nových znalostí. Velice si vážíme toho, že jsme dostali příležitost setkat se s tak významnými osobnostmi a poslechnout si jejich inspirující příběhy a cenné rady.

Velké poděkování patří všem návštěvníkům za jejich účast a my doufáme, že si akci užili stejně dobře jako my, SKOKani. Těšíme se, až spolu s Vámi pozvedneme sklenky i na příštím Business Cocktailu.

Přednášky

Od lokálních hráčů k evropským lídrům

Posted on

Inovační týden na VŠE

V úterý 28.3. se v průběhu inovačního týdne konala panelová diskuze s názvem „Od lokálních hráčů k evropským lídrům.“ Během této akce se s námi vedoucí čtyř úspěšných fintechových firem v debatě podělili o své názory a zkušenosti týkající se expanze do zahraničí, budování globálních partnerství, značek a mnoho dalšího.

Kteří hosté dorazili na panelovou diskuzi SKOKu?

Šimon Kočí – Head of International Partnerships v Dateio
Jan Lastuvka - CEO & Founder v Lemonero CZ&SK
Pavel Prucek – Head of Product v Twisto, A Zip Company
Frantisek Peterka – Chief Commercial Officer v Qerko

Role moderátora se na akci ujal Ivo Apetauer – Senior Manager v oddělění poradenských služeb společnosti Deloitte Česká Republika.

Debata se věnovala tématu expanze firem na zahraniční trhy. V průběhu akce jsme se od daných fintechů dozvěděli, jak se dostali na světovou scénu a jaké příležitosti a výzvy šly s tímto úkolem ruku v ruce. Zabývali jsme se otázkou, jak dosáhnout role nejlepšího hráče na trhu, či jak správně vybrat trhy vhodné pro expanzi do zahraničí. Jak se kupříkladu koná expanze do Španělska, do USA, do Tádžikistánu či Dubaje?

Mimo to se hosté s publikem podělili i o success-stories a fuck-ups, které na cestě za expanzí zažili, a udělili mnoho užitečných rad a tipů do našeho podnikatelského budoucna.
Na závěr si mohli všichni účastníci vychutnat kávu od Costy a příjemné občerstvení – jak konec, tak i celý průběh akce probíhal v přátelské, uvolněné a zároveň informativní atmosféře!

Srdečně děkujeme všem hostům za přijetí pozvání na panelovou diskusi SKOKu, a samozřejmě i Ivo Apetauerovi za výtečně provedené moderování a Kateřině Linhartové s Ondřejem Slivkou za její organizaci.
Veliké díky věnujeme také všem účastníkům, kteří na naši akci dorazili, a také Costa Coffee za vynikající kávu.

Budeme se spolu s Vámi těšit na následující akce!

Aktivity klubu

Ups & Downs

Posted on

Interní akce pro členy spolku SKOK

Ve čtvrtek 16.2. proběhla interní akce pro členy našeho spolku SKOK v kavárně The Miners Coffee. Event, konaný ve spolupráci se společností EY se věnoval tématu kariérních “𝗨𝗽𝘀 𝗮𝗻𝗱 𝗗𝗼𝘄𝗻𝘀“, tj. představení kariérních dráh a s nimi spojených překážek a (ne)úspěchů. O svá putování se podělili dva hosté, Martina Kneiflova (vedoucí partnerka EY) a Jan Karas (manažer a alumni SKOKu), a večer moderoval jejich kolega Lukáš Krupka.

První část agendy tvořila diskuze o daném tématu a předávání zkušeností z první ruky výše zmíněnými hostmi. Následoval kávovy zážitek – konkrétně cupping. Pod dozorem zkušené baristky přítomní degustovali a poznávali filtrované kávy, jejich vůně i chutě, a obohacovali se o zajímavosti z oboru. Třešničkou na dortu se stal networking, který celou akci úspěšně zakončil.

Chceme vyjádřit velké poděkování hostům z EY za všechny předané zkušenosti a příběhy a Miners za nádherné prostory a kávové poznatky. Doufáme se s Vámi v blízké budoucnosti opět setkat!

Aktivity klubu

Návštěva v OECD

Posted on

Jak jsme vyrazili do Paříže...

Díky naší fakultě Fakulta mezinárodních vztahů VŠE jsme měli jedinečnou příležitost strávit 3 programem nabité dny v OECD - OCDE a při SM ČR při OECD v Paříži!

🔎 Co vše bylo na naší agendě?

✅ Hospodářska politika (EPC, EDRC), fiskál, monetární pol., finanční trhy (CMF), produktivita, bilaterální projekty ČR s Otou Melcherem
✅ Obecná prezentace o OECD v podání zástupců PAC + prohlídka Chateau de la Mouette s Phyllis Flick
✅ Prezentace HRM o možnostech stáží a práce v OECD
✅ Setkání s diplomaty SM Paříž - představení práce SM v oblasti daní / energetiky / mezinárodního obchodu
✅ Setkání s českými zaměstnanci OECD
✅ Setkání se stálým představitelem České republiky při OECD

Pro nás všechny SKOKany byl takto strávený čas s kapacitami ve svých oborech neskutečně obohacující.

Business Cocktail

XXII. ročník Business Cocktailu

Posted on

Business Cocktail: 24.11.2022

Ve čtvrtek 24. 11. proběhl již 12. ročník tradičního skokanského eventu Business Cocktail. Dle našeho názoru proběhla akce naprosto výtečně, a snad naplnila i všechna Vaše očekávání. Jakožto SKOKani jsme rádi, že se všechna vynaložená úsilí vyplatila a že i tento ročník, opět, proběhl úspěšně.

Velké poděkování patří všem hostům, kteří na tento event přijali naše pozvání! Velmi si vážíme Vaší ochoty se podělit o Vaše zkušenosti i rady.

Tomáš Braverman – CEO Heureka Group
Přemysl Průša – docent VŠE, Katedra mezinárodního podnikání
Nela Ďopanová – Founder&CEO Fpohybu
Šimon Kočí – Head of Partnerships, Dateio
Tomáš Nidetzký – ex-viceguvernér České národní banky
Michaela Stránská – Senior Innovation Designer, Direct People
Lukas Jezbera – Chief Financial Officer, Alza.cz a.s.
Petr Koblic – generální ředitel, Prague Stock Exchange
Jindřich Henzl – ESG and Sustainability Expert, Česká spořitelna, a.s.

„Propojit studenty se světem businessu,“ – takto znělo poslání eventu. Věříme, že i tentokrát bylo díky speed networkingu tohoto cíle dosaženo. Jsme vděční, že jsme měli možnost si v neformální atmosféře přiťuknout s tolika inspirujícími osobnostmi a poslechnout si jejich příběhy.

Rádi bychom poděkovali všem účastníkům. Doufáme, že akce všechny obohatila, a že si na drink se SKOKem vyrazíte i v příštím ročníku.

Obrovské díky za krásný průběh akce patří našim Business Cocktail koordinátorkám Pavle Bačinové a Nicol Laurinové, nadále organizátorům Selin Garip, Františkovi Majerovi , Veronice Poustkové , Barbaře Huczalové, a také moderátorkám Kateřině Linhartové a Nicol Laurinové, spolu s Marketing&PR v čele s Klárou Urbanovou.

Přednášky

Minutový řečník

Posted on

Poslali jsme podcast team vzdělávat se!

Děvčata, která mají u nás ve SKOKu na starosti podcasty tentokrát vyrazila trochu zapracovat na svých prezentačních schopnostech na kurz Minutový řečník.

A jak se jim to líbilo?

"Kurz Minutový řečník pod vedením šikovnej Šárky za 4 hodiny zábavy zmení každého na prezentačného profíka!
A že som dostala skvelé tipy na zlepšenie od profesionálov ako Jaroslav Salva a Pavel Filip, ktorí sa taktiež prišli zlepšiť je len taký hezký bonus." - Ivana Toporcerová
"Dokázali byste pojmenovat prvky úspěšné prezentace? Po workshopu Minutový řečník byste je dokázali i předvést, a to se správným postojem, výrazným hlasem a odpovídajícím očním kontaktem tak, aby Vám “nezvadlo” publikum." - Valeriia Tsap

Workshop byl neskutečně přínosný s praktickými informacemi v zábavné formě. Na konci měly možnost tyto poznatky využít v praxi a to prostřednictvím prezentování.
Tuto cennou zkušenost děvčata hodnotí 10/10 a doporučily by ji každému.

Přednášky

Nauč se vyjednávat

Posted on

Workshop "Nauč se vyjednávat!"

V pondělí 24. října mělo sedm členek SKOKu možnost se zúčastnit workshopu na téma Nauč se vyjednávat, pořádaného vzdělávací platformou Holky z Marketingu. Jednalo se o akci, na které se rozebírala témata sebevědomí, efektivní komunikace a vystoupení z komfortní zóny.

Tématikou vyjednávání nás provedla Lucie Audi -  spoluzakladatelka #HolkyzMarketingu a lektorka obchodních dovedností. Vedla pražský coworking In-Spiro, je freelancerkou a již 9 let školí prezentační a obchodní dovednosti ve velkých i malých firmách.
V průběhu tohoto dvouhodinového workshopu nám Lucie představila různé strategie a styly vyjednávání, které jsou aplikovatelné v běžném životě, a také univerzální techniky použitelné při pracovním pohovoru či v práci. Vyzbrojila nás tipy a triky, jak efektivně požádat o vyšší plat, nebo jak na pohovoru využít ticha ve svůj prospěch.

Strategie a rady měla Lucie již ověřené vlastní praxí, a během workshopu s námi sdílela mnoho vlastních cenných zkušeností. Celá atmosféra akce byla velice přátelská a upřímná, takže jsme si z workshopu po skončení odnesli nejen praktické znalosti, ale i velmi srdečnou náladu.

Medailonky

Google hacking

Posted on

Grant Thornton workshop: GOOGLE HACKING

První akcí zimního semestru 2022 se stal workshop ve spolupráci s Grant Thornton na téma „𝗚𝗼𝗼𝗴𝗹𝗲 𝗵𝗮𝗰𝗸𝗶𝗻𝗴 a další užitečné techniky a nástroje vyhledávání,“ který proběhl ve středu 12. října v areálu na Žižkově.

Tématem nás provedl absolvent programu Management a Consulting na VŠE Karel Seidel, aktuálně zastávající pozici Manager service unit Transformation. Ve společnosti Grant Thornton se zabývá zejména projektovým a procesním řízením, a na tomto workshopu seznámil účastníky s efektivním využitím vyhledávačů, se strukturami webů a mnoha dalšími technikami a nástroji v Googlu.

Význam digitálního prostředí a účinného vyhledávání neustále roste, proto jsou pro nás všechny nově získané znalosti a zkušenosti z tohoto workshopu velkým přínosem a my jsme rádi za tuto možnost pochopit danou tématiku do větší hloubky.
Tímto děkujeme Grant Thornton za další skvělou spolupráci a těšíme se naše příští setkání.

Také mockrát děkujeme všem účastníkům a jsme rádi, že touto akcí spolu se SKOKem zahajujete nový akademický rok!

Blog

Nové vedení SKOKu

Posted on

Tímto bychom vám chtěli představit nové vedení pro akademický rok 2022/2023

V prezidentském křesle nyní sedí Ema Mária Palenčárová po boku s viceprezidentkou Kateřinou Linhartovou. CFO pro nadcházející období se stala Kateřina Valečková.

Máme již za sebou strategický meeting ohledně nového semestru a bezpochyby se máte na co těšit!

Minulý rok nám přinesl spoustu zážitků, akcí, networkingu, vzestupů, ale i detailů které můžeme doladit.

Přejeme našim vedoucím hodně sil, těšíme se na další společné zážitky a věříme, že následující semestr bude minimálně tak stejně skvělý, jako ten předešlý!

Aktivity klubu

SKOKanský teambuilding

Posted on

Nezahálíme ani o prázdninách...

Abychom v sobě zachovali SKOKanského ducha i o prázdninách, zúčastnila se řada z nás o víkendu od 1. do 3. července prázdninového teambuildingu. Tentokrát jsme z Prahy vyrazili do přírody, a to do krásných českých Krkonoš.  Součástí teambuildingu bylo kromě zhodnocení uplynulého půlroku také společné grilování a hraní her, během nichž jsme se velmi nasmáli.

Největší vzpomínky jsme si však odnesli z výšlapu na nejvyšší českou horu, kde jsme se pokochali krásným výhledem. Díky vzájemné podpoře jsme vrcholu dosáhli bez problémů, posílili jsme týmového ducha a utužili naše vztahy.

I když se v tomto případě jednalo pouze o „babinec“, celý teambuilding jsme se velmi užily. Díky dlouhému klábosení jsme měly možnost se lépe poznat a načerpaly jsme inspiraci na budoucí projekty.

High School Business Challenge

Mezinárodní finále HSBC!!!

Posted on

6. - 8.7. 2022

Ve dnech 6. až 8. července 2022 se ve Varšavě uskutečnilo finále druhého mezinárodního ročníku soutěže pro středoškoláky High School Business Challenge, která proběhla v zemích Visegrádské čtyřky. Je nám velkou ctí, že jsme se my jako SKOK mohli již podruhé podílet na organizaci této soutěže, a přispět tak k rozvoji schopností v oblasti businessu již u žáků středních škol.

V mezinárodním kole se proti sobě utkaly čtyři nejúspěšnější týmy, z každé spoluorganizátorské země vítěz na národní úrovni. Úkolem soutěžících bylo vyřešit zapeklité případové studie zaměřené na oblast podnikání v mezinárodním prostředí a své výstupy odprezentovat před porotou složenou z odborníků ze všech zastoupených států. Za Českou republiku v porotě zasedl proděkan pro pedagogickou činnost Mgr. Ing. Daniel Houska, PhD. Velmi děkujeme za zhoštění se této role, ale i za nám věnovaný čas.

Účast na mezinárodním finále pro nás byla zaslouženou odměnou, která byla znásobena ještě tím, že titulem vítěze se mohou pyšnit právě naši čeští reprezentanti. Velice gratulujeme týmu ve složení: Kristýna Villa Pokorná, Hoai Nhu Le a Maximilian Schmitt k tomuto neskutečnému výkonu a přejeme hodně úspěchů do budoucna.

Přednášky

Automatizovaný reporting

Posted on

Poslední akcí semestru byl workshop na téma automatizovaného reportingu!

Problematikou nás provedl absolvent Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze Jiří Köhler, který nás mimo jiné seznámil s portálem, který společnost v čele s ním vyvíjí a pomohl by studentům, ale i široké veřejnosti s čtením a prací dat v Power BI, která je momentálně hojně používaná mnoha firmami pro zpracování HR dat.

Správná práce s daty je v oblasti HR opravdu velmi důležitá a její význam neustále roste. Proto pro nás bylo velkým přínosem se s něčím takovým seznámit na vlastní oči a pokusit se celý princip hlouběji pochopit.

Odkaz na portál:
https://lnkd.in/eTDtyRa9

Tímto děkujeme Karolíně Štěpánkové za celosemestrální spolupráci a podporu Grant Thornton CZ.

Velké díky patří všem studentům, kteří nás podpořili svou účastí na našich akcích! Už teď se ale těšíme na další společná setkání v příštím akademickém roce.

HSBC

NÁRODNÍ KOLO High School Business Challenge

Posted on

O víkendu 28. a 29. 5. se uskutečnilo národní kolo námi pořádané soutěže High School Business Challenge.

I tentokrát všechny zúčastněné týmy bojovaly ze všech sil, vítězem však může být jen jeden!
Děkujeme tedy všem účastníkům a blahopřejeme týmu Tripple Threat k postupu na mezinárodní finále do Varšavy.

Součástí tohoto soutěžního kola byl také velmi zajímavý workshop, který si pro nás připravila Zuzana Zamborská. Workshop byl zaměřen na téma Entrepreneurship & Leadership a my doufáme, že stejně tak jako nám, i našim soutěžícím přinesl inspiraci pro jejich budoucí kroky business životem.

První část se týkala andělského investování, druhá část byla o něco praktičtější a hodila se zejména těm, kteří se v budoucnu chystají naskočit do role podnikatele či leadera.
Děkujeme za skvěle připravený program!

Velké díky patří naší moderátorce Kateřině Linhartové  a koordinátorce soutěže Emě Palenčárové. Mimo jiné i celému HSBC týmu.

Přednášky

Digitální hygiena

Posted on

Dlouho očekávaná akce se konečně uskutečnila!!

Další úspěšnou akcí tohoto semestru byla dlouho plánována panelová diskuze na téma Digitální hygiena. Jednalo se o jednu z prvních panelových diskuzí, jež jsme v rámci spolku zorganizovali a rozhodně nebyla poslední!

Problematika závislostí na digitálních technologií je velice aktuální. Z toho důvodu jsme se rozhodli na tuto problematiku upozornit a podpořit naše vrstevníky si v tomto směru vybudovat zdravé návyky.

Čas strávený přípravami se vyplatil a nás velice těší, že se akce vydařila dle našich představ a že jsme zvládli i nástrahy hybridu.

Velice děkujeme našim panelistům za jejich názory a za užitečné tipy.

Matěj Krejčí z DigiDetox, Radka Kůřilová z Replug Me, David Petrbok ze startupu LEEPA a Jiří Kastner

Věříme, že jsme se nesetkali naposledy a doufáme v budoucí spolupráci.

HSBC

2. kolo soutěže High School Business Challenge

Posted on

O víkendu 8. - 10. dubna se uskutečnilo regionální kolo 2. mezinárodního ročníku High School Business Challenge největší business soutěže svého druhu ve střední a východní Evropě.

Regionálního kola se zúčastnilo 5 týmů z každého ze tří českých regionů (Praha, Brno, Ostrava). Jejich úkolem bylo vyřešit případovou studii z oblasti businessu a následně prezentovat svou práci před odbornou porotou.

Mockrát děkujeme všem soutěžícím, kteří se do řešení pustili s takovou vervou a předvedli skvělé výkony!

A kdo hodnotil jednotlivá zpracování případové studie? Byli jimi kromě pedagogů FMV VŠE, kteří jsou opravdovými odborníky v oboru, také absolventi univerzity a její studenti.

Tímto bychom chtěli všem porotcům velice poděkovat! Moc si vaší ochoty vážíme.

Doc. Ing. Přemysl Průša, Ph. D – docent na Katedře obchodního podnikání a komerčních komunikací
Ing. Iveta Černá, Ph. D - vyučující na katedře Mezinárodního podnikání
Ing. Jitka Volfová, Ph. D. – garantka kurzů zaměřených na problematiku obchodování s Čínou
Ing. Jan Karas - Senior Consulant v EY
Ing. Petra Sojková která pracuje již 5 let ve společnosti Škoda auto a.s.
Ing. Lukáš Bartoň
Ing. Michaela Stránská z Direct People, která během studia na VŠE stála u zrodu univerzitního carsharingu Uniqway.
Ing. Dominik Proch - student doktorského studia se zaměřením na makroekonomický vývoj Indie a Číny
Bc. Zbyněk Čáp - student magisterského studia oboru Mezinárodní obchod a bývalý člen studentského spolku SKOK

Spolu s nimi v porotě zasedli i současní členové našeho spolku. Mezi nimi Kateřina Linhartová - koordinátorka logistického týmu soutěže HSBC pro ČR. Dále studentka magisterského programu Mezinárodní obchod Bc. Aleksandra Parshina a Ema Mária Palenčárová, jež zastává roli koordinátorky soutěže pro Českou republiku.

Kromě samotné náplně soutěžních dní měli všichni zúčastnění možnost na sobě zapracovat a obohatit se díky workshopu na téma “Co rozhoduje o úspěchu ve světě sportu a businessu”, v jehož hlavní roli byl Jiří Kastner. Velice děkujeme za workshop a inspirativní myšlenky!

Tímto bychom velice chtěli poděkovat všem porotcům!

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na národní kolo!

Business Cocktail

BUSINESS COCKTAIL

Posted on

Ve středu 20. 4. se uskutečnil dlouho očekávaný Business Cocktail!

Úsilí vynaložené během příprav rozhodně stálo za to! Skutečnost, že se akce vydařila, vykouzlila úsměv na tváři nejen nám organizátorům! Velice děkujeme všem hostům 11. ročníku, kteří přijali naše pozvání!

 

Jan Karas - senior konzultant v energetice, EY

Daniel H. - proděkan pro pedagogickou činnost, FMV

David Petrbok - spoluzakladatel startupu Leepa

Lukáš Liebich - Design thinker a Business facilitátor, MSD

Vít Cupal - Global Business Controler, Siemens

Michal Malý - Manažer v oddělení Business Recovery Services, PwC

Štěpán Molitor - Senior Consultant for Business Recovery Services, PwC

Jan Mrkvička - ředitel Humanitní a rozvojové sekce, Člověk v tísni

Radomír Vychodil - Data&Web Analytics Team Leader, Alza

Vít Ryšavý - Obchodní ředitel, Direct Auto

 

Celá akce se nesla v duchu naší vize „Přinášíme Business blíže ke studentům” a to nám, dle našeho úsudku, povedlo. Velice si vážíme příležitosti setkat se s tak úspěšnými lidmi, kteří nás obohatili svými příběhy.

Doufáme, že si akci všichni zúčastnění užili tak jako my, SKOKani.

 

Přednášky

WORKSHOP E-COMMERCE

Posted on

Jak digitální svět mění náš život a naše nakupování?

V pondělí 28. února jsme se spolu s dalšími studenty VŠE zúčastnili workshopu s názvem E-commerce aneb Jak digitální svět mění naše chování a nakupování. Tématem nás provedl Jan Kolín (Senior Leader Key Account & Ecommerce Business Lead) ze společnosti Mondeléz.

Honza nám představil současné trendy v této oblasti, a zdůraznil jaké výhody má prodej produktu v digitálním prostředí.

Povyprávěl nám také o tom, jak se chová typický zákazník na e-shopu, a které jeho části jej upoutají nejvíce. Předtím by si většina z nás takovéto prvky chování absolutně neuvědomila, ale po popsání jednotlivých situací, jsme se v určitých aspektech naprosto poznali.

Přednášky

PŘEDNÁŠKA – Business Boost

Posted on

Jak vytěžit data z on-line v off-line světě?

V úterý 22. února jsme uspořádali první akci letního semestru 2022, která se uskutečnila ve spolupráci se společností Grant Thornton. Jakub Stuchlík (Manager v service line Strategy & Digitalisation) nám vysvětlil, jak správně propojit on-line a off-line svět v oblasti businessu.

Jakub se s námi podělil o informace, jak se vytváří kampaň pro firmy a jak probíhá cílování jednotlivých skupin na trhu. Na case study nám demonstroval, jak firmám pomohl zvýšit prodeje a ziskovost právě díky správnému využití dat.

Celý večer jsme si velmi užili.
Mockrát děkujeme Jakubovi za skvělou obohacující přednášku.

Business Training

Workshop 4Elements v Ernst & Young

Posted on

V úterý 25. ledna 2022 jsme se zúčastnili dalšího zajímavého workshopu, jímž nás provedla Renata Fuksová ze společnosti Ernst & Young. 
Jednalo se o workshop na téma 4Elements. Tato typologie osobnosti podle 4 živlů představuje srozumitelný a snadno uchopitelný způsob pochopení jednotlivých povahových rysů. 
Do této problematiky jsme měli možnost v průběhu tříhodinového workshopu nahlédnout a dozvědět se něco nejen o sobě, ale i o svých kolezích. Analyzovali jsme své silné a slabé stránky v jednotlivých oblastech, a nakonec jsme odešli i s konkrétními doporučeními pro další osobnostní rozvoj. 
Kromě zajímavých zjištění může takový workshop napomoci i lepší spolupráci v celém týmu, což se bude v nadcházejícím semestru určitě hodit! 
Mockrát děkujeme paní Renatě za skvělé dopoledne, které bylo nabito pozitivní energií. 
Díky patří i prezidentce SKOKu Haně Podlesné za organizaci akce.  

Aktivity klubu

Nabíráme!

Posted on

SKOČ do nového semestru tou správnou nohou!

Chceš se stát spoluorganizátorem přednášek a networkingových akcí?

Máš zájem podílet se na největší soutěži pro středoškoláky v našem regionu High School Business Challenge?

Chceš získat cenné zkušenosti a kontakt s businessem?

Máš chuť vyzkoušet si práci podcast editora, či dokonce podcast moderátora?

Máš nápad na vlastní projekt, který bys rád zrealizoval?

Chceš získat super přátele z oboru?

Tak neváhej a PŘISKOČ k nám.
Pošli nám své CV, společně s motivací ke členství na skok@vse.cz

Business Cocktail

Business Cocktail

Posted on

Ve čtvrtek 25. 11. 2021 se uskutečnil dlouho očekávaný Business Cocktail! Týdny strávené jeho přípravou přinesly své ovoce a akce se velice vydařila. 


V rámci jubilejního 10. ročníku jsme přivítali 7 hostů: 
Ing. Lucie Brabencová - Marketing Communication Manager, BMW Group CZE 

Ing. Radomil Doležal, MBA - Generální ředitel Czech Trade České agentury na podporu obchodu 

PhDr. Jiří Hansl - ředitel Zahraničního odboru Hospodářské komory České republiky

Doc. Ing. Pavel Hnát, PhD. - proděkan pro pedagogickou činnost Fakulty mezinárodních vztahů VŠE 

Ilja Iljuchin - Agile Coach v Raiffeisenbank Česká republika

Ing. Radek Urban - ředitel Samostatného odboru restrukturalizace v České národní bance  

Ing. Alena Zacharová – Associate Director, Quality Project Lead,Merck Sharp & Dohme, R&D organization 
 
Celá akce se nesla v duchu naší vize „Spojujeme studenty a business“. Byla pro nás čest se tváří v tvář setkat s tak úspěšnými lidmi, jejichž příběhy jsme se nechali inspirovat. 
Doufáme, že si akci všichni zúčastnění užili tak jako my, SKOKani. 
Rádi bychom poděkovali našim hostům za přijetí pozvání. Velice si vážíme Vašeho času a ochoty se podělit o své osobní zkušenosti. 
Velké díky patří i všem zúčastněným. 
Děkujeme hlavním organizátorkám Haně Podlesné a Martině Reifové za skvěle odvedenou práci. 
Za pomoc při organizaci vděčíme celému Business Cocktail Teamu ve složení: Nicol Laurinová, Marek Lehký, Aleksandra Parshina, Ondřej Svoboda a Klára Grusová.

Přednášky

Přednáška Start-Up vs. korporát

Posted on

Dne 23. 11. 2021 se konala online přednáška s názvem “Kam po studiu FMV? Start-up vs. korporát”, kterou organizoval s naší podporou PR tým FMV VŠE.  
V rámci akce se o svůj osobní příběh podělili absolventi FMV David Feldstein, Michail Gladyšev a David Petrbok, kteří si prošli jak korporátem, tak podnikáním, a nedávno rozjeli svůj start-up zaměřený na udržitelnost LEEPA.   
Posluchačům sdělili, jaké jsou podle nich klady a zápory práce v korporátu a jaké možnosti jim nabízí podnikání ve vlastní firmě. 

Aktivity klubu

Teambuilding – Bowling

Posted on

V zimním semestru 2021 jsme se rozhodli zpříjemnit si období průběžných testů společným setkáním na bowlingu. Řada z nás jej hrála po několika letech, užili jsme si hodně zábavy a shodli jsme se na tom, že tato aktivita měla pozitivní vliv na proces stmelování našeho kolektivu. 

Přednášky

Přednáška o vyhoření

Posted on

V pondělí 1.listopadu 2021 jsme se spolu s dalšími zájemci z řad studentů VŠE zúčastnili další zajímavé přednášky. 
Své zkušenosti se syndromem vyhoření se rozhodl sdílet Vít Cupal, který v současné době pracuje na pozici Global Business Controller ve společnosti Siemens. 
Syndrom vyhoření je problém, který se dotýká stále většího množství lidí, a i proto je správné o těchto věcech mluvit a neodsouvat je na vedlejší kolej. 
Díky přednášce jsme měli možnost vyslechnout si osobní příběh člověka, který se s tímto problémem potýkal a odnesli jsme si také několik praktických rad, jak podobným věcem předcházet. 
Děkujeme za hodnotnou diskuzi a Adéle Komendové za její moderování. 
Velké díky patří Ondřeji Svobodovi a Kateřině Linhartové za skvělou organizaci. 

Business Training

Storytelling s Lukášem Liebichem

Posted on

Ve středu 20. října si pro nás připravil absolvent FMV a Design Thinker farmaceutické společnosti MSD Lukáš Liebich další zajímavý workshop.
Prostřednictvím workshopu s názvem „Storytelling-Your Swiss Army Knife of Business Communication“ nám prakticky ukázal, jak se naučit vyprávět příběhy, kde hledat inspiraci a být tak připraven na každou situaci. Předal nám tipy, jak správný příběh sestavit a jak ho zapojit i do jinak zdánlivě nezáživných pracovních a školních prezentací.

Jak si workshop užili členové SKOKu?
„Lukáš svým příjemným vystupováním a aktivitami přinesl skvělou atmosféru, a pomohl nám tak se odreagovat a rozmluvit se.“
„Líbilo se mi spojení teorie a její následné aplikace do praxe.“ 

Co si členové z workshopu odnesli?
„Nový pohled na prezentování - jak můžu nezáživnou prezentaci okořenit o nějaký příběh a upoutat tak publikum.“
„Nikdy předtím mě nenapadlo uvažovat nad vyprávěním tímto způsobem. Nejlepší mi přišly metody na to, jak hledat inspiraci pro příběhy.“

Aleksandra Parshina a Kateřina Valečková  si zaslouží poděkování za skvělou organizaci. 

Business Training

Workshop – Assesment centrum

Posted on

14. října 2021 jsmě měli možnost být součástí dalšího workshopu. Tentokrát se jednalo o cvičné Assessment centrum, na kterém jsme si na vlastní kůži vyzkoušeli, kudy by mohla jednoho dne vést cesta do naší vysněné firmy. 
Role recruiterů zastávali Adéla Komendová (Talent Acquisition Partner ve firmě Johnson & Johnson) a Vít Cupal (Global Business Controller ve společnosti Siemens). 
A co nám účast na workshopu přinesla? 
V první řadě jsme se dozvěděli spoustu hodnotných informací o tom, co to vlastně Assessment centrum je a jakým způsobem může ve firmách probíhat. Díky interaktivním úkolům jsme měli možnost si otestovat své vlastní schopnosti a dovednosti a udělat si představu o tom, jak zlepšit své vlastní vystupování a na kterých vlastnostech pracovat. 
Vyzkoušeli jsme si několik úkolů v týmech i jednotlivě, poodhalili tak lépe své silné i slabé stránky a v neposlední řadě jsme si užili skvělý večer s ostatními členy spolku. 
Mnohokrát děkujeme za možnost se workshopu zúčastnit a také za všechny nově nabyté zkušenosti!

Přednášky

Přednáška – How to be a LEADER in 2 years

Posted on

13. října 2021 jsme měli příležitost uspořádat ve spolupráci se společností Johnson & Johnson přednášku na téma „How to be a LEADER in 2 years.“ 
Tématem nás provedla absolventka programu Mezinárodní obchod na VŠE Adéla Komendová, která zastává pozici Talent Acquisition Partner, společně s Vyarou Tatarskou (Early Talent Recruiter). Další zajímavé informace nám předaly rovněž  Tereza Raich (Inventory Finance Manager), Romana Vostalova (A2R Manager), a Anna Khalilova (Senior Financial Analyst). 
Prostřednictvím přednášky jsme se mohli seznámit s činnostmi samotné firmy Johnson & Johnson. Udělali jsme si tak bližší představu o tom, jak je celá firma vlastně organizovaná, jaké produkty konkrétně vyrábí, nebo jaká je její firemní kultura. 
V rámci události nám byl představen projekt Finance Development Rotation Program. Programy jako je tento, otevírají studentům nepřeberné možnosti, nabízejí řadu zajímavých zkušeností a poskytují tak způsob, jak ve svém profesním, ale i osobním životě poskočit zase o něco dál. Stačí mít jen oči otevřené, nemít strach a jít těmto možnostem trochu naproti. 
Tímto velmi děkujeme za možnost zúčastnit se této akce. 
Díky patří také Ondřeji Svobodovi, Lucii Pokorné, Kateřině Linhartové a Kláře Grusové za skvělou organizaci. 

Aktivity klubu

SKOK se zúčastnil prázdninového teambuildingu!

Posted on

Abychom se od svých kamarádů neodloučili ani během prázdnin, zúčastnila se ve dnech 6.-8. srpna 2021 většina SKOKanů letního teambuildingu na chatě ve Velké Moravě. Pro některé z nás představovala tato událost příležitost prvně blíže poznat ostatní členy vzhledem k tomu, že uplynulý rok většina akcí probíhala online formou. 

Největší zážitek jsme si odnesli ze Stezky v oblacích v resortu Dolní Morava, kde jsme se ve výšce 1 116 m n. m. kochali dechberoucím výhledem na celý masiv Kralického Sněžníku. Mnozí z nás se odvážili vstoupit i na odpočinkovou síť „Kapka“, kde se vznášeli takřka ve vzduchu.   

Při hraní her a grilování v příjemné atmosféře letního večera jsme se hodně nasmáli, zjistili i spousty zajímavých informací o ostatních členech a v rámci týmu se stmelili. Velice děkujeme za poskytnutí prostředků k uspořádání této akce. Prostředí chaty bylo velice příjemné a rádi na toto místo zavítáme znovu. 

High School Business Challenge

Velké finále HSBC

Posted on

Ve dnech 6.-12.7. 2021 se uskutečnilo velké finále námi spoluorganizované soutěže pro středoškoláky High School Business Challenge. Toto kolo hostila zakládající země soutěže, Polsko, a to přímo v jeho hlavním městě. 
V mezinárodním kole se utkaly čtyři nejúspěšnější týmy z každé spoluorganizátorské země - Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Tyto týmy byly vybrány v tříkolovém soutěžním klání zaštiťovaném FMV VŠE, jejími odborníky a Studentským spolkem obchodu a konkurenceschopnosti –SKOKem. České barvy reprezentoval tým z Mendelova gymnázia v Opavě.   
V mezinárodním kole bylo úkolem soutěžících vyřešit dvě případové studie, jež hodnotily kapacity ze všech zastoupených států. Za Českou republiku v porotě zasedl odborník na branding a retail marketing, doc. Ing. Přemysl Průša, Ph. D.  
Naši reprezentanti se úkolů zhostili velice dobře, ale hlavní cenu v podobě 6 000 euro si odnesl tým ze Slovenska.   
Organizace soutěže pro nás znamená především vstup na mezinárodní půdu, kterým se nám otvírají zcela nové příležitosti.   
Soutěž byla velkým přínosem nejen pro účastníky, ale i pro všechny organizátory: Zbyněk Čáp, Aleksandra Parshina, Ondřej Svoboda, Hana Podlesná, Nicol Laurinová, Anastasia Lomakina, Martina Reifová, Sára Szmeková, Zuzana Smilková, Veronika Čeladníková, Marek  Lehký, Klára Urbanová.

Business Cocktail

Business Cocktail Online 2

Posted on

Dne 29. 04. 2021 se proběhl již druhý online Business Cocktail. 

Své zkušenosti a rady SKOKanům a ostatním zúčastněným předali tři hosté: 

Daniel Kužela – zakladatel Tree Factory, e-shopu s eco-friendly módou 

Lukáš Liebich – Projektový manažer, Facilitátor a Soft Skills Trenér v MSD 

Lenka Křížová – Beauty & Personal Care Team Leader & Eastern Europe Deign for Channels Lead - Unilever 

Věříme, že si všichni akci užili, byť bohužel nebylo možné se setkat osobně. 

Rádi bychom poděkovali našim hostům za přijetí pozvání a velmi si vážíme jejich času a ochoty se podělit o své osobní zkušenosti a zážitky.

Velké díky patří i organizátorům a všem zúčastněným. 

Aktivity klubu

SKOK na virtuálním veletrhu Šance Islands

Posted on

V letním semestru 2021 jsme měli možnost zúčastnit se veletrhu ŠANCE v trochu netradičním virtuálním prostředí! Byl to skvělý zážitek a my tímto moc děkujeme všem studentům VŠE, kteří se na náš virtuální stánek přišli podívat. 

Role vystavovatelů se krásně zhostili SKOKani: Ondřej Svoboda, Anastasia Lomakina a Veronika Čeladníková 

High School Business Challenge

Národní kolo HSBC

Posted on

O víkendu 17. a 18. dubna 2021 se uskutečnilo národní kolo High School Business Challenge. Národního kola se zúčastnilo 5 nejlepších týmů z České republiky, jejichž úkolem bylo vyřešit dvě případové studie, zaměřené na analýzu dat a jejich aplikaci na konkrétní situaci. 
Do mezinárodního kola postoupil tým Vygrachanci, kteří Českou Republiku reprezentovali na mezinárodním kole High School Business Challenge, jenž se uskutečnilo ve Varšavě  v červnu 2021. 
Chtěli bychom také tímto poděkovat porotě, která se zhostila nelehkého úkolu, a to vybrání vítěze: pan Ing. Lukáš Krupka, pan doc. Ing. Pavel Hnát, Ph.D., pan doc. Ing. Přemysl Průša, Ph. D a pan Ing. Dominik Proch. 
Velice nás těší, že všichni soutěžící byli do řešení tak zapáleni. Vítězům velmi gratulujeme a přejeme hodně štěstí v mezinárodním kole! 

High School Business Challenge

Workshop – Jak uspět u pohovoru aneb cesta za prací snů

Posted on

Získali jsme příležitost se zúčastnit workshopu pořádaném společností Deutsche Börsena téma „Jak uspět u pohovoru anebo cesta za prací snů“. Přednáška proběhla v rámci Regionálního kola 7. ročníku High School Busines Challenge. 
Tématem nás provedla Adéla Komendová, která zastává pozici senior recruiter v Deutsche Boerse Group a ve společnosti působí již přes 6 let. Dala nám řadu užitečných rad, a to nejen do profesního, ale i do osobního života. Tímto velmi děkujeme za možnost se zúčastnit této akce. 

Přednášky

Webinář – Company Culture & Diversity Programs

Posted on

Dne 25. 02. 2021 se konal webinář v kooperaci s ESADE Barcelona! Velké díky patří Deutsche Boerse Group za organizaci. 
Tento webinář byl určen pro všechny, které zaujalo téma Firemní kultury a diversitních programů.  
Program: 
1. An introduction of Deutsche Boerse and what it does / Peter Ho-Spoida
2. The roles and divisions we recruit for, with experts from: 
Finance  (Algert Hoxha) 
Business Analytics/Strategy (Peter Ho-Spoida) 
Cloud (Tuan Pham) 
3. The company’s culture and diversity programs / Ana Andrijevikj + Jan Volkmann
4. A little bit on the recruitment process, career opportunities / Jan Volkmann
5. Q&A (e.g. How Brexit affected our business?) 

High School Business Challenge

První kolo soutěže HSBC

Posted on

Do prvního kola mezinárodní soutěže High School Business Challenge pro středoškoláky, které jsme se účastnili v roli spolupořadatelů, se přihlásilo téměř 300 studentů z České republiky. Soutěž je vynikající příležitostí pro mladé a nadané žáky, jak otestovat svoje znalosti ze světa businessu a vyzkoušet si práci v týmu. 
Účastnící se mohli registrovat buď jako jednotlivci nebo v týmech. Celkem se přihlásilo 72 jednotlivců a přes 60 týmů, které se skládaly v průměru ze 3 až 4 členů. Nejvíce přihlášených jednotlivců pocházelo z Prahy, z Moravskoslezského a Zlínského kraje. 
Přínos a aktuálnost soutěže byla rovněž uznána i záštitami od dvou ministerstev, a to od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva zahraničních věcí. 

Přednášky

Online diskuse – Kdo jsou naši absolventi?

Posted on

Pro ty, kteří se nejsou jistí, jakým směrem namířit svou profesní kariéru, neví, jaké možnosti má absolvent FMV, zejména student Mezinárodního obchodu, nebo by se rádi setkali s někým, kdo již stejným oborem prošel, jsme2. prosince 2020 nabídli unikátní přednášku o uplatnění a kariéře studentů Mezinárodního obchodu. V interaktivní online diskusi nabídli absolventi  VŠE v Praze své různorodé příběhy o kariérním růstu. 
Online diskusí, která proběhla 2. prosince 2020 v 18:30 v Teams provázely moderátorky Anastasia Lomakina a Nikola Hálová.

Business Cocktail

Business Cocktail online

Posted on

Dne 26. 11. 2020 získali všichni účastníci online Business Cocktailu příležitost pobavit se s experty z business světa! Úspěšní manažeři ze start-upů i korporátních firem se podělili o své životní příběhy dne 26. listopadu 2020 na platformě MS Teams formou regulované diskuze. 

Pozvání přijali: 

Michal Horáček – Cloud Solution Specialist v Microsoft 

Dagmar Císařovská – Communications Manager v ExxonMobil 

Alvin Korčák – Chief Marketing Officer v Cyrkl.com 

Našim hostům bychom moc rádi poděkovali, velice si vážíme jejich času a ochoty. 

Všichni si večer velmi užili a vzájemně se obohatili o spoustu zkušeností a inspirace. 

Aktivity klubu

Skokani na výletě

Posted on

Na začátku července 2020 se 10 SKOKanů vydalo poznávat krásy východních Čech. Náš 4denní výlet jsme zahájili v Adršpašsko-teplických skalách. Poté, co jsme se nabažili skal, schodů a komárů, jsme pokračovali k rozhledně Čáp, ze které byl úžasný výhled na naši krásnou českou kotlinu. Když se začalo stmívat, nastal čas postavit stany. Louka, na které jsme původně plánovali nocovat, se však neukázala jako vhodná. Její porost bez nadsázky převyšoval některé naše členy. Za alternativu jsme proto zvolili areál místního zámečku, kde jsme si mohli vychutnat dobovou atmosféru, neboť tam nebyl signál. 

Další den nás čekalo 15 km po vrstevnicích do broumovského Hlavňova. Ti otužilejší si šli zaplavat do místního rybníka, zbytek si dal pozdní oběd v  nedaleké hospůdce. 

Ačkoliv nám třetí den počasí nepřálo, neodradilo nás, a my se vydali na historickou chatu Hvězda. Z ní jsme pokračovali do České Skalice. Naším cílem byl tentokrát kemp u vodní nádrže Rozkoš, kde jsme se občerstvili, a také navštívili pouť. 

Poslední den jsme balili a odpočívali před dlouhou cestou vlakem směr Praha. I tu jsme si ale velice užili a na vlastní kůži vyzkoušeli, že se do jednoho kupé vejde 10 lidí. 

Přivezli jsme si sice bolavé nohy, ale také spoustu krásných zážitků a vzpomínek. 

Přednášky

Webinář – „LinkedIn – jak na něj?“

Posted on

Společně s All Arts Club, HR klub VŠE, Klub mladých manažerů - KMM, Studentský klub projektového řízení jsme se v květnu 2020 podíleli na organizaci online webináře, jehož návštěvníci získali příležitost se dozvědět, jak se v praxi firem a během procesu náboru nahlíží na profesní síť LinkedIn. Expertky z ČS Alena Hroncová a Ivana Nová poskytly rady, jak tuto síť zejména v současné době využít pro budování své značky, zviditelnění se a posílení možnosti uplatnění na trhu práce. Došlo i na praktické ukázky a užitečné tipy pro vlastní profily na LinkedIn. 

Děkujeme všem organizátorům, účastníkům a České spořitelně (Pomáháme dobrým myšlenkám). 

Přednášky

Online panelová diskuse – ,,University Alumni: Factors of Success“

Posted on

19. května 2020 jsme se podíleli na organizaci akce, kam byli pozváni 4 čerství absolventi 3 největších vzdělávacích institucí v ČR (VŠE, ČVUT & UK): 

Václav Kotyk (absolvent VŠE, HR Specialista @ Komerční banka) 

Michal Hloušek (absolvent VŠE, E-Commerce Specialista @ Avast) 

Tomáš Licek (absolvent ČVUT, Software Inženýr @ Avast) 

Vendula Kulichová (absolventka UK, analytička @ Deloitte) 

Hostům moc děkujeme za poskytnutí užitečných rad (nejen) o tom, co může pomoci na cestě za vysněnou kariérou, velmi děkujeme také moderátorce panelové diskuse Kateřině Drnovské (manažerka, Startup Grind Brno). 

Kromě SKOKu akci podpořili také CzechInvest, Google, Komerční banka, Philip Morris, Startup Grind, Avastu a Deloitte. 

Přednášky

Online přednáška – „Jak vylepšit svoje Soft Skills?“

Posted on

12. května 2020 jsme ve spolupráci s Deutsche Börse Group zorganizovali přednášku na téma: Jak vylepšit svoje soft skills? 

Přednáška byla vedena absolventkou Mezinárodního obchodu na VŠE Adélou Komendovou, která zastává pozici Human Resources Recruiter v Deutsche Börse Group. Adéla Komendová je zodpovědná za kompletní recruitment pro Business operations, aktivně spolupracuje při aktivitách jako jsou job fairs, meet-upy nebo přednášky. Její silnou stránkou je kreativní přístup při řešení komplikací, přirozená schopnost psychologického vhledu anebo profesionální jednání s manažery. 

Přednášky

B & B: Život v komplexitě

Posted on

20. února 2020 se konala akce Brain & Breakfast! Účastníci získali možnost si před školou vychutnat snídani a přitom si poslechnout skvělého řečníka. 

Úspěšní lidé jsou schopni se pohybovat a pracovat ve více kontextech najednou. Z každého si vyberou to nejlepší a vzájemně je kombinují. Libor Winkler pohovořil o své cestě k nezávislosti a o momentech, které jej formovaly. Dozvěděli jsme se, proč podporuje umění a jak se k němu dostal, jaký má vztah k vědě nebo třeba, jak se dívá na hranu mezi podporou a businessem. Jakých podnikatelů si váží a jaký je jeho vztah k riskování a co on sám ve svém životě riskoval. 

Libor Winkler je jedním z hlavních akcionářů a řídícím partnerem finanční skupiny RSJ, která obchoduje na světových burzách a spravuje široké portfolio investic v České republice i zahraničí.

HSBC Projekt

HSBC Projekt

Posted on

Mezinárodní ekonomická soutěž mezi středoškoláky "High School Business Challenge"

Je nám potěšením oznámit, že společně s polským spolkem European Foundation for Entrepreneurship Development (SGH Warsaw School of Economics) a se slovenským a maďarským protějškem pořádáme mezinárodní ekonomickou soutěž mezi středoškoláky – HSBC High School Business Challenge.

Čeho se vlastně HSBC týká? „Studenti získají, kromě finanční odměny, také velké množství důležitých znalostí a zkušeností. Soutěž cílí na rozvoj podnikatelských, ekonomických a business schopností. Zároveň je kladen důraz na schopnost pracovat v týmu. Díky účasti na mezinárodní soutěži budou také rozvíjet své schopnosti v anglickém jazyce." objasnil prezident SKOKu, Marek Lehký.

Soutěž je rozdělena do čtyř kol, z nichž první kolo bude probíhat online na začátku roku 2021. Po něm bude následovat krajské kolo. Třetí kolo se uskuteční v Praze na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Vítězové z českého, polského, slovenského a maďarského regionální se nakonec setkají ve Varšavě během mezinárodního kola.

Business Cocktail

9. ročník Business Cocktailu je tady

Posted on

Jak je již tradicí, i tento semestr si pro Vás SKOK připravil již 9. ročník úspěšné networkingové akce s názvem Business Cocktail. Akce letos proběhne 21. listopadu 2019 od 18:00 hodin v prostorách Akademického klubu na VŠE. A jako každý rok, tak i letos budete mít jedinečnou příležitost promluvit si v neformálním prostředí s úspěšnými manažery z nejrůznějších odvětví businessu.

Pro připomenutí, nebo pro ty, co o Business Cocktailu ještě neslyšeli, Vám v následujících řádcích krátce přiblížíme, jak tato akce probíhá. Jak už bylo zmíněno, jde o speed-networkingový večer, který má za cíl spojovat cílevědomé studenty VŠE a již zkušené manažery z praxe. Během večera se prostřídáte u jednotlivých stolů, kde vždy bude jeden z hostů a budete tak mít možnost si promluvit s každým z nich a zeptat se na cokoliv, co Vás zajímá. Součástí je také malé občerstvení, při kterém můžete pokračovat v rozhovorech s těmi, se kterými Vám byl poskytnutý čas příliš krátký a po skončení oficiální části je možnost pokračovat na malou after-party do nedalekého podniku.

Letos jsme si pro Vás připravili pestrou škálu hostů. Představí se Vám například jeden ze zakladatelů online média pro podnikání a osobní rozvoj s názvem Svět úspěšných, pan Michal Smejkal, dále host z Ministerstva Průmyslu a Obchodu, pan Václav Lídl, který pracuje jako vedoucí oddělení SNS a dalších zemí. Možnost popovídat si budete mít i s paní Annou Vaníčkovou, která pracuje na pozici Supervisor CSR pro KPMG. Firmu DHL přijde reprezentovat pan Tomáš Burian a těšit se můžete také na zástupce neziskové organizace Amnesty International, Jiřího Bejčka. A tohle není vše! Další hosty Vám zanedlouho odhalíme, takže rozhodně sledujte náš Instagram a Facebook.

Pokud Vás tato akce zaujala, tak neváhejte a zarezervujte si své místo, jelikož těch je pouze omezené množství. Přihlašovat se můžete na tomto odkazu. Budeme se na Vás těšit a věříme, že s Vaší pomocí zažijeme další obohacující a inspirativní večer.

 

 

Přednášky

Panelová diskuze Brexit a business v ČR

Posted on

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti uspořádal ve středu 27. března s ohledem na blížící se datum odchodu Velké Británie z EU panelovou diskusi o dopadech této mezinárodně-politické skutečnosti na český trh. Na rozdíl do mnoha jiných přednášek, debat a pozornosti médií se diskuse SKOKu věnovala tomu, jak pocítí brexit firmy v ČR. Pozvání k tématu přijali: David Navrátil, hlavní ekonom České Spořitelny, Martin Partl z Czech Invest a člen pracovní skupiny Brexit na Úřadu vlády, zástupci Budějovického Budvaru, významného českého exportéra do Velké Británie – Jiří Pekhart, manažer pro export a Martina Kubatová, customer services manager, zabývající se interní agendou v Budvaru okolo Brexitu a rovněž Martina Novotná, manažerka logistiky pro britskou značku Costa Coffee.

Turbulentní události okolo Brexitu, zejména přetrvávající nejistota, je tou nejhorší stránkou celého nešťastného odchodu Británie z unie, shodli se hosté. Českou ekonomiku to bolet bude. Z unijních se států je jednou z nejvíce navázaných ekonomik na britský trh. Podstatné bude, zda dojde k tvrdému brexitu a nebo měkkému brexitu s dohodou. Jednoznačným přáním firem v ČR je, jak se shodli hosté diskuse, aby k dohodě došlo.

Jak Budějovický Budvar, tak britská Costa jsou na Brexit připraveni. Počítají s nejhorším, a tak naplnili sklady předzásobením pro případ, že by celní kontroly zbrzdili dodávky. Brexitem je v posledních měsících tématem v rámci interní diskuse, potvrdili obě společnosti. Costa naznačila, že jim Brexit může způsobit zdražení, protože již nyní evidují o 20 % vyšší náklady. Britská káva v Česku, ani české pivo v Británii však není kvůli brexitu v ohrožení, ujistili. Dobře připravená je podle Czech Invest i Česká republika, která přijala opatření pro zmírnění dopadů.

Závěrem diskuse měli diváci možnost pokládat hostům otázky. Padali otázky na irskou pojistku, dopady na spotřebitele, propouštění či vývoj libry. Zájem diváků nakonec způsobil, že se diskuse protáhla přes plánovaný konec. Zajímavé téma holt potřebuje více času. Nezbývá než poděkovat hostům, že si udělali čas a budeme se těšit na podobné akci SKOKu!

Petr Tomčiak

Více fotek z akce najdete zde.

Přednášky

Panelová diskuze CSR – Společenská odpovědnost v byznysu

Posted on

Ve večerních hodinách pondělí 25. března proběhla panelová diskuze na téma společenské odpovědnosti firem v českém byznysu. Cílem události bylo zjistit CSR strategii firem, aktuální projekty, situaci s pracovními pozicemi v této oblasti na trhu práce, a hlavně názory specialistů na danou problematiku.

Moderování diskuze se ujala Petra Sojková, spoluzakladatelka SKOKu a nyní zaměstnankyně Zelené politiky ŠKODA. Ta se své role velmi dobře zhostila, a nejenže hostům pokládala zajímavé otázky, ale také informovala studenty o nejnovějších aktualitách ze světa udržitelnosti.

Dotazům ohledně CSR strategie výrobních firem čelila specialistka CSR oddělení Plzeňského Prazdroje Tereza Kamal. Mimo jiné posluchačům představila úspěšné i aktuální udržitelné projekty společnosti. Mezi nejzajímavější patří projekt tzv. cirkulární ekonomiky, kdy firma znovu využívá zbytků mláta a vyrábí z něho sušenky nebo hnojivo na chmel.

Jediným zástupcem z řad mužů byl Jindřich Henzl, absolvent VŠE, bývalý člen SKOKu a nyní několikaletý zaměstnanec pojišťovny Kooperativa v oblasti CSR a marketingu. Ten přítomným připomněl, že CSR není jen o udržitelnosti, ale také zajišťuje spokojenost zaměstnanců. Z tohoto důvodu si Kooperativa zakládá na přizpůsobení kanceláří například vytvořením nového baby place. Jejím největším cílem je přejít na kompletní bezhotovostní způsob placení a tím šetřit životní prostředí.

Posledním hostem byla usměvavá Anna Vaníčková z KPMG, která zároveň působí přes 11 let jako dobrovolnice v Amnesty International. Ta vysvětlila princip CSR strategie KPMG ve vzdělávání svých zaměstnanců a dobrovolnického poradenství neziskovým organizacím. Studenty upozornila na to, jak velké náklady a zatížení životního prostředí lze ušetřit pouhým zrušením zaměstnaneckého benefit ve formě jedné láhve neperlivé vody.

Mimo jiné se probrala témata jako CSR aktivity, vývoj této oblasti, spolupráce firem při řešení společenských problémů, jak by firmy reagovaly na zpřísnění měkkých regulací, typický den CSR specialisty a co ho na jeho práci těší nejvíce.

Jestli si na začátku večera někdo myslel, že CSR znamená Customer Relations, tak byl brzy vyveden z omylu. Všichni účastníci večera byli brzy přesvědčení že společenská odpovědnost firem je zajímavé téma, které se už v dnešní době již řeší a pravděpodobně se v budoucnu stane i důležitějším.

Doufáme, že hosty a studenty diskuze bavila a odnesli si nové poznatky, popřípadě motivaci zajímat se tímto tématem hlouběji.

Těšíme se na Vás na dalších akcích!

Veronika Čeladníková

 

 

Více fotografií najdete zde.