Přednášky

Od lokálních hráčů k evropským lídrům

Inovační týden na VŠE

V úterý 28.3. se v průběhu inovačního týdne konala panelová diskuze s názvem „Od lokálních hráčů k evropským lídrům.“ Během této akce se s námi vedoucí čtyř úspěšných fintechových firem v debatě podělili o své názory a zkušenosti týkající se expanze do zahraničí, budování globálních partnerství, značek a mnoho dalšího.

Kteří hosté dorazili na panelovou diskuzi SKOKu?

Šimon Kočí – Head of International Partnerships v Dateio
Jan Lastuvka - CEO & Founder v Lemonero CZ&SK
Pavel Prucek – Head of Product v Twisto, A Zip Company
Frantisek Peterka – Chief Commercial Officer v Qerko

Role moderátora se na akci ujal Ivo Apetauer – Senior Manager v oddělění poradenských služeb společnosti Deloitte Česká Republika.

Debata se věnovala tématu expanze firem na zahraniční trhy. V průběhu akce jsme se od daných fintechů dozvěděli, jak se dostali na světovou scénu a jaké příležitosti a výzvy šly s tímto úkolem ruku v ruce. Zabývali jsme se otázkou, jak dosáhnout role nejlepšího hráče na trhu, či jak správně vybrat trhy vhodné pro expanzi do zahraničí. Jak se kupříkladu koná expanze do Španělska, do USA, do Tádžikistánu či Dubaje?

Mimo to se hosté s publikem podělili i o success-stories a fuck-ups, které na cestě za expanzí zažili, a udělili mnoho užitečných rad a tipů do našeho podnikatelského budoucna.
Na závěr si mohli všichni účastníci vychutnat kávu od Costy a příjemné občerstvení – jak konec, tak i celý průběh akce probíhal v přátelské, uvolněné a zároveň informativní atmosféře!

Srdečně děkujeme všem hostům za přijetí pozvání na panelovou diskusi SKOKu, a samozřejmě i Ivo Apetauerovi za výtečně provedené moderování a Kateřině Linhartové s Ondřejem Slivkou za její organizaci.
Veliké díky věnujeme také všem účastníkům, kteří na naši akci dorazili, a také Costa Coffee za vynikající kávu.

Budeme se spolu s Vámi těšit na následující akce!