Business Cocktail

Business Cocktail 30.11.2017

I v ZS 2017/18 jste mohli zavítat na jednu z našich tradičních událostí, již pátý ročník Business Cocktailu. Akce se opět uskutečnila na půdě VŠE, tentokrát v prostorách Akademického klubu. Studenti nejen z Fakulty mezinárodních vztahů, ale celé VŠE tak měli díky společnému večeru možnost získat cenné informace a navázat kontakty s úspěšnými odborníky z různých oblastí světa byznysu.

Business Cocktail probíhal tradičně formou speed-networkingu. Studenti tak měli jistotu, že se během večera seznámí se všemi z našich vážených hostů a načerpají informace z mnoha úhlů pohledu. K dispozici měli předpřipravená témata jako inspiraci, ale jelikož diskuzi se hranice nekladou, mohli se našich hostů zeptat prakticky na cokoliv, co je zajímalo.

O tom, jaké to je vést více než stočlenný tým, a jak úspěšně spolupracovat s tolika lidmi naráz pohovořil ředitel prodeje a nákupu z Alza.cz – Petr Bena. Jak se rychle vypracovat na pozici ředitelky prodeje nám pověděla Sára Livaja, dříve zastupující Storyous. Svými radami a zkušenostmi ať už během působení v EY nebo na půdě VŠE nás obohatil proděkan pro zahraniční vztahy a PR Radek Čajka. Právo s pojišťovnictvím a bankovnictvím dohromady? O tom a tipech, jak prolomit ledy na pracovišti jsme si popovídali s vedoucím právního oddělení Martinem Laurem a CSR specialistkou Gabrielou Hláskovou z Kooperativy. Jaké to je vést tým pracovníků v Nigérii a zkombinovat pracovní ambice (v rámci P&G) s osobním životem mluvila současná odborná asistentka KOPKK VŠE Elvíra Čermáková. To, že každý jazyk navíc je velkou výhodou a že upřímnost a pokora jsou důležitou součástí práce, nám povyprávěl oblastní manažer prodeje Martin Kocourek z BMW Group. Co zaujme specialisty ve vašem CV? Na to nám poskytla různé tipy obohacené o vtipné zkušenosti z pracoviště Ilona Pagáčová z Accenture. A o práci pro světově známé automobilky Toyota a MINI nám povídal ředitel značky MINI Petr Zima.

Večer se moc povedl a my už se těšíme na příští semestr, kdy si tuto akci jistě znovu zopakujeme. Nenechte si ji uniknout a skočte do toho s námi!