6. ročník akce Business Cocktail

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti ve spolupráci s Fakultou mezinárodních vztahů VŠE i v tomto semestru poskytl studentům jedinečnou příležitost setkat se s úspěšnými manažery ze světa byznysu! Na půdě VŠE v Praze se totiž konal již 6. ročník networkingové akce – Business Cocktailu.

Letošní novinkou byl krátký Network trénink, který samotnému Business Cocktailu předcházel a přinesl účastníkům jedinečné tipy, jak úspěšně networkovat. Proběhl formou debaty se třemi účastnícími se hosty, a sice paní Dagmar Císařovskou, panem Martinem Matrasem a paní Janinou Šlemínovou, kterou vedl moderátor Lukáš Gábor, jenž je koordinátorem kariérního centra České zemědělské univerzity. Akce se zúčastnili studenti napříč ročníky nejen Fakulty mezinárodních vztahů, ale i celé VŠE.

Business Cocktail jako takový pak již tradičně probíhal formou speed-networkingu, studenti se tak za večer mohli vystřídat u všech osmi hostů a měli možnost získat mnoho cenných informací, načerpat spoustu inspirace či se s manažery bez ostychu zasmát.

Nejen svojí pozitivitou, ale také skvělými radami, jak zkombinovat život úspěšné manažerky s rodinou, či inspirací pro život přítomným okamžikem, nás nadchla paní Dagmar Císařovská, manažerka komunikace z ExxonMobil. Náš další host, pan Štěpán Patrný, senior manažer a manažer oddělení rizikového poradenství v EY, promluvil o tom, proč si zvolit právě consulting a co všechno taková práce obnáší. Networking lze natrénovat, jen je třeba překonat stud a dodat trochu odvahy! O tom, i mnohém dalším nám pověděl pan Martin Matras, ombudsman České spořitelny. Jak se z hostesky stala úspěšná výkonná ředitelka komunikační a eventové agentury Stars Events poutavě povídala paní Janina Šlemínová. O názor, že je třeba využít každé zajímavé příležitosti, že se člověk stále učí a mění, či o své rady a zkušenosti se s námi podělil pan Pavel Hnát, proděkan pro pedagogickou činnost FMV VŠE. O práci v netradičním Impact Hubu, který poskytuje zázemí spojující výhody kanceláře a kavárny v jednom, nám popovídala HR manažerka paní Helena Rojas Ortiz. V tom, že upřímnost a otevřenost novým věcem jsou pro úspěšnou kariéru klíčové, nás utvrdil pan Pavel Toman, koordinátor prodeje klíčovým zákazníkům ve společnosti ŠKODA AUTO. A zajímavosti o práci v holdingové společnosti E.ON nám pověděl její jednatel, pan Jan Zápotočný.

Studenti i hosté strávili příjemný večer v prosluněném Akademickém klubu VŠE, kde společně prodiskutovali různé oblasti, ať už z pracovního nebo běžného života a vzájemně se o mnohé obohatili. Večer se moc vydařil a my se můžeme těšit na další ročník, který nás čeká v příštím semestru. Nenechte si ho ujít a skočte do toho s námi!