Zapoj se do sběru dat pro Global Competitiveness Report WEF!

Posted on Posted in Global Competitiveness Report

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti SKOK hledá pro nadcházející vydání ročenky Global Competitiveness Report do svého týmu posily pro asistování při vyplňování dotazníků.

• Jsi komunikativní a poznáváš rád/a nové lidi?
  • Zajímáš se o aktuální dění a chceš pomoci zvýšit vypovídací schopnost jedné z nejucelenějších světových ročenek, kterou zohledňují i významní investoři?
  • Rád/a by ses setkal/a s manažery předních českých firem a doplnil/a si svůj životopis o zajímavou zkušenost?

Pak hledá SKOK právě Tebe!

Ještě jsi o nás neslyšel/a? Jsme mladý klub, který vznikl v březnu roku 2014 za podpory vedení Fakulty mezinárodních vztahů. Zabýváme se otázkami zahraničního obchodu, evropské integrace a konkurenceschopnosti České republiky. Jedním z našich ústředních projektů je právě podpora sběru dat pro ročenku Global Competitiveness Report Světového ekonomického fóra.

uu

Co si pod tím představit? Ročenka GCR je založená na vyhodnocení dotazníků, který vyplňují TOP manažeři českých firem. Aby byla GCR co nejreprezentativnější, je třeba zajistit vyplnění co největšího počtu dotazníků.

hhCo je to za dotazník? Jedná se o dotazník shromažďující informace týkající se široké škály zásadních aspektů konkurenceschopnosti. Dotazník je komplexní a zahrnuje několik desítek otázek, manažeři nad ním tak mohou strávit spoustu času, což snižuje jejich ochotu se výzkumu účastnit. Úloha proškolených asistentů vysílaných do firem SKOKem spočívá tedy v tom, že jsou schopni manažerům rychle podat adekvátní informaci při případných nejasnostech, které by se mohly vyskytnout při vyplňování dotazníků.  Jejich role tkví také v tom, že objasňují zástupcům firem význam a dosah GCR.

Kdy se budou dotazníky vyplňovat? Vyplňování dotazníků bude probíhat od poloviny února do konce dubna 2015. V tomto období manažeři oslovených firem navrhnou termín, ve kterém by chtěli dotazník vyplnit, a my jim na tento termín zajistíme asistenta, který jim s vyplněním pomůže.

Pokud Tě nabídka zaujala a rád/a by ses nad vyplňováním dotazníku setkal/a například s panem Zbyňkem Frolíkem ze společnosti  LINET nebo bys rád/a zavítal/a do Komerční banky či  Ernst&Young, přihlas se!

Jak se přihlásit? Pošli nám Tvé CV a krátký motivační dopis na skok@vse.cz do 14. 12. 2014. V motivačním dopise nám napiš, proč by ses chtěl/a stát asistentem vyplňování dotazníků pro GCR, a zdůrazni v něm, proč bychom měli vybrat právě Tebe.

Vybraní studenti obdrží pozvánku na krátkou organizační schůzku, která proběhne v posledním, tedy 13. týdnu výuky.

Informace hledejte i na našem facebooku.