Počas magistra Erasmus aj stáže v zahraničí

V rámci magisterského štúdia som vďaka FMV mala možnosť zažiť až 3 medzinárodné výjazdy, ktoré skvelo obohatili moje štúdium na VŠE. FMV je jednou z mála fakúlt v ČR, ktorá poskytuje svojim študentom takýto priestor pre medzinárodnú realizáciu.

Ako študentka oboru Medzinárodný obchod s vedľajšou špecializáciou v marketingu som si ako svoju Erasmus univerzitu zvolila Mannheimskú univerzitu, ktorá vyniká svojimi marketingovými kurzami a je najlepšou nemeckou business univerzitou. Najzaujímavejší z nich bol pre mňa kurz medzinárodného marketingu, počas ktorého sa vo mne zrodila túžba si v takej business jednotke skúsiť prácu. Podarilo sa mi dostať na centrálu spoločnosti Henkel, kde som na stáži v medzinárodnom strategickom marketingu strávila pol roku v Hamburgu, kde som pracovala na kaderníckych značkách Beauty Care Schwarzkopf Professional a Indola, a pol roku v Duesseldorfe, kde som pracovala na retailovej značke Gliss Kur.

Tieto možnosti by som nikdy nemohla využiť, keby som neštudovala práve na FMV, a preto som za ne veľmi vďačná! Štúdium sa dá v podobnom prípade skončiť za 6 semestrov, tak ako to snáď  stíham ja.

16910740_10208920489628861_1319149737_o

Ivana Krajčiová