Workshop se studenty, kteří se zúčastnili odborné stáže

Dne 20. 4. se uskutečnil workshop se studenty, kteří se zúčastnili odborné stáže. Jednalo se o první společnou událost, kterou organizovaly ve spolupráci dva studentské spolky JDI (Junior Diplomat Initiative) a SKOK (Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti).

IMG_4556++

Úvodem byly sděleny základní informace, které musí student znát, chce-li se odborné stáže zúčastnit. Následovaly příspěvky jednotlivých hostů, studentů mezinárodního obchodu nebo diplomacie, kteří se podělili o své zkušenosti ze stáží v ČR i zahraničí. Posluchači si tak mohli vyslechnout nejenom praktické rady stážistů, ale také jejich zážitky a dojmy. Na závěr vystoupil bývalý člen diplomatického sboru ze Stálé mise ČR při OSN a dalších mezinárodních organizacích Jan Walter, který je zároveň absolventem FMV.

V programu byli zastoupeni studenti, jež absolvovali různorodé stáže a zájemci si tak mohli udělat představu o všech možnostech. O svých zkušenostech hovořila Markéta Vlčková (členka klubu SKOK), která byla na stáži na Stálé misi ČR při Úřadovně OSN a ostatních mezinárodních organizacích v Ženevě. Dále vystoupil

11182108_1568047616801929_1341004691479039278_nDavid Ihring (člen klubuSKOK),jenžabsolvoval stáž u české obchodní společnosti ČEPRO. Následovala prezentace Ondřeje Litavského, stážisty na Stálé misi ČR při Evropské Unii v Bruselu a studenta oboru Podnikání a právo. Student magisterského oboru Mezinárodní politika a diplomacie Matti Tetřev se s účastníky podělil o své zkušenosti ze stáže na Stálé misi ČR při OSN ve Vídni.

Děkujeme všem hostům a návštěvníkům za účast a těšíme se na viděnou na další akci.