Výsledky Global Competitiveness Report již známe!

Posted on Posted in Global Competitiveness Report

Švýcarská organizace World Economic Forum, která každoročně sestavuje žebříček nejkonkurenceschopnějších ekonomik světa, zveřejnila tento týden výsledky své zprávy Global Competitiveness Report!

Jak tento rok dopadla Česká republika? Máme pro vás dobrou zprávu, protože na základě této ročenky se konkurenceschopnost ČR zvýšila – posunuli jsme se o 9 příček nahoru! Byl tak přerušen čtyřletý trend, kdy se česká ekonomika v tomto ohledu kontinuálně propadala. Jak si letos Česká republika vedla v jednotlivých kategoriích vyčtete zde.

10599273_10152360381243379_6449720065574864758_n

Na sběru a analýze dat pro Global Competitiveness Report se tento rok poprvé podílela i Fakulta mezinárodních vztahů a její studenti – členové klubu SKOK.

Zajímá vás, co k tomuto „skoku“ přispělo? Na VŠE se už usilovně připravuje velká mezinárodní vědecká konference s názvem Konkurenceschopnost ČR 2015: Strategie jejího zvyšování. Konference se bude věnovat hodnocení konkurenceschopnosti a postavení ČR v globálním srovnání, a to v kontextu nejnovějších dat Global Competitiveness Report, které zde  budou oficiálně představeny.

Program je opravdu zajímavý! Odpolední sekce zastoupené odborníky ze světa politiky, businessu a vysokých škol nabídnou detailnější pohledy na potenciál ČR v oblastech jako je udržitelné podnikání, strategie posilování konkurenceschopnosti či inovace. Těšit se mj. můžete na Nicholase Davisa a Caroline Galvan z World Economic Forum, Jana Mühlfeita z Microsoft Corporation, na Rogera Tooze, Jana Mládka nebo na prof. Vladimíru Dvořákovou (FMV VŠE).

Kde a kdy se konference koná? Ve čtvrtek 18. září 2014 v Rajské budově Vysoké školy ekonomické v Praze. Více informací zde.

Konferenci organizuje Fakulta mezinárodních vztahů společně s CMC Graduate School of Business a Českou manažerskou asociací. Záštitu nad konferencí převzal ministr obchodu a průmyslu ČR Jan Mládek.

konference_banner 10678774_10153522383513306_958104164409186050_n

Prozatím si pro shrnutí výsledků ročenky můžete pročíst článek E15, který znázorňuje i graficky, jak jednotlivé pilíře ovlivnily posun české ekonomiky na 37. příčku. Téma je zajímavě zpracováno i na Investičním webu. Na tvorbě těchto zpráv se podíleli také členové SKOKu.