SKOK v letním semestru 2015

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti má za sebou již třetí semestr, který přinesl řadu povedených akcí i nových aktivit. Kromě cyklu Investičních večerů, kterým se věnuje již od svého vzniku, se od února 2015 podílí na organizaci přednášek a diskuzí na téma mezinárodního obchodu a globální ekonomiky nesoucích název Exportní večery.

Společně s Centrem evropských studií jsme v letním semestru organizovali také dvě studentské 11140311_10152909149963379_8651165197873085287_ndebaty. Jedna se konala v rámci 7. dne Evropské unie na VŠE a týkala se hospodářských reforem. Druhá byla zaměřena na ekonomickou diplomacii. Členové SKOKu se kromě organizace do těchto debat zapojili také jako aktivní diskutující.

Ve spolupráci s diplomatickým studentským spolkem JDI jsme připravili workshop se studenty, kteří se zúčastnili odborné stáže a rádi se podělili o své zkušenosti, zážitky a dojmy a poskytly praktické rady případným zájemcům.

Již druhým rokem se náš klub podílel na tvorbě ročenky Global Competitiveness Report, která každoročně vychází pod záštitou Světového ekonomického fóra. Na závěr semestru se tým SKOKu zúčastnil akce Den s VŠE, která je organizována především pro absolventy, kteří chtějí zavzpomínat na svá studia na půdě Alma Mater, kde je připraven bohatý program s odbornými přednáškami, neformálními diskusemi a rautem.

Tímto bychom Vám všem rádi poděkovali za Vaši přízeň, popřáli krásné léto a v následujícím školním roce se na Vás opět budeme těšit s nabitým programem.