SKOK se zúčastní panelové diskuze Fóra Zlaté Koruny „Konkurenceschopnost: Dokážem si najít svoji cestu?“

Čtvrtek, 4. prosince 2014 se v Top Hotelu Praha uskuteční konference „Konkurenceschopnost: Dokážem si najít svoji cestu?“ Fóra Zlaté Koruny. Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti SKOK se konference zúčastní jako jeden z diskutujících hostů v panelové debatě! Náš klub budou reprezentovat Lukáš Bartoň a Michaela Listová.

Konference se věnuje následujícím otázkám:

►  Jak obstojí Česká republika ve srovnání se světem?
►  Co brání České republice v tom, aby byla ekonomickým tygrem?
►  Co by mělo ve světové konkurenci tvořit českou přidanou hodnotu?
►  Budeme zemí se znalostní ekonomikou?
►  Kam se poděla česká kreativita?

Vláda koncem září 2011 přijala novou Strategii mezinárodní konkurenceschopnosti ČR. Strategie si vytkla ambiciózní cíl dostat do roku 2020 Českou republiku mezi 20 nejvíce konkurenceschopných zemí světa.

V roce 2014 však stále narážíme na stejné problémy jako před deseti lety: nepružná veřejná správa, nedostatečná infrastruktura, zaostávání ve školství, výzkumu a vývoji, inovacích atd.

Řečníci a účastníci panelové diskuze jsou Andrej Babiš – vicepremiér a ministr financí ČR, Jan Mládek – ministr průmyslu a obchodu ČR, Jaroslav Hanák – prezident SP ČR, Jan Mühlfeit – Chairman Europe, Microsoft Corporation, Aleš Michl – portfoliový stratég Raiffeisenbank, člen Rady ekonomických poradců ministra financí Andreje Babiše, Karel Bureš – generální ředitel České exportní banky a další (viz Program http://www.zlatakoruna.info/forum/forum-zlate-koruny-konkurenceschopnost/program).

Pokud byste měli zájem se do fóra zapojit, zaregistrujte se zde.

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na e-mail skok@vse.cz nebo navštivte webové stránky Zlaté Koruny.

web_forum2