SKOK se již druhým rokem podílí na sběru dat pro Global Competitiveness Report

Posted on Posted in Global Competitiveness Report

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti se momentálně již druhým rokem podílí na tvorbě ročenky Global Competitiveness Report, která každoročně vychází pod záštitou Světového ekonomického fóra.

images

Tato ročenka představující komplexní posouzení konkurenceschopnosti země v globálním srovnání je jednou z nejvlivnějších zpráv o konkurenceschopnosti, jejíž výsledky jsou ostře sledovány jak na domácí, tak i světové politické scéně. Sběr dat pro zpracování probíhá vyplňováním dotazníků vysoce postavenými manažery firem všech velikostí. Pro dosažení reprezentativního výsledku je důležité, aby dotazník vyplnilo co nejvíce firem a proto zaškolení konzultanti našeho spolku asistují manažerům při vyplňování a poskytují své služby v případných nejasnostech. Minulý rok jsme tak měli možnost poznat se s panem Zbyňkem Frolíkem ze společnosti Linet nebo navštívit Ernst & Young či Komerční banku.

Po ukončení sběru dat se SKOK také podílí na jejich analýze a interpretaci a pomáhá s organizací 1620834_10202942649299975_6754437284773837318_nmezinárodní vědecké konference Konkurenceschopnost ČR, kde jsou výsledky GCR oficiálně představeny.Loňská konference se konala na půdě VŠE a nechyběli na ní zástupci WEF, Ministerstva průmyslu a obchodu či známí zahraniční i čeští ekonomové. Byly prezentovány informace o zvýšení konkurenceschopnosti ČR a jejím posunu o 9 příček nahoru a my proto doufáme v další postup v žebříčku a pokračování tohoto trendu i v období 2015-2016.