Rozhovor s bývalou členkou SKOKu

Martina Poláková, jedna ze zakládajících členů SKOKu, je dnes už absolventkou VŠE. Jak zpětně vnímá své působení v studentském spolku a co jí SKOK dal? Nejen to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Proč ses rozhodla přidat do SKOKu?IMG_9364+

Zaujala mě možnost podílet se na tvorbě ročenky Global Competitiveness Report, připadalo mi to jako dobrá příležitost. Zároveň jsem delší dobu uvažovala o zapojení se do nějaké studentské organizace a tohle byla příležitost podílet se přímo na vzniku studentské organizace na VŠE.

Jakou pozici jsi zastávala, co jsi měla na starost?

Působila jsem v HR, nějakou dobu také jako vedoucí HR. Měla jsem na starosti nábor nových členů, sledování docházky, motivování neaktivních členů a další. Mojí úlohou bylo také pomoci s nastavením základních procesů v HR a základních pravidel, což byla oblast, ve které měl SKOK od počátku mezery.

Co ses během svého působení ve SKOKu naučila?

Díky působení na zajímavých projektech jsem měla možnost rozvíjet soft skills, pracovat s týmem lidí, podílet se na organizaci akcí. Hodně jsem se toho naučila od ostatních skokanů tak, jak každý skokan přináší do SKOKu jiné znalosti a schopnosti.

V čem je podle tebe členství ve studentské organizaci přínosné a co ti dalo?

Členství ve studentské organizaci dle mého názoru patří ke studiu na VŠ. Přínosů má spoustu, asi největším přínosem je, že každý se může realizovat v tom, co ho zajímá. Mně členství ve SKOKu přineslo kromě spousty přátel také bližší vztah ke škole a k naší fakultě, začala jsem se více zajímat o dění na fakultě.

Je něco, co bys chtěla vzkázat studentům, kteří uvažují o členství ve SKOKu?

Skočte do toho :)