Klub SKOK v roce 2014

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti SKOK se připojuje k Fakultě mezinárodních vztahů VŠE v Praze, při které působí od dubna letošního roku, a přeje všem příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v novém roce!

pf1

SKOK má za sebou necelý rok působení. Co všechno stihl klub za tuto dobu?

Aktivitu rozběhl hned v dubnu, kdy proškolení členové klubu asistovali manažerům českých vrcholových firem při vyplňování dotazníků pro mezinárodně uznávanou ročenku konkurenceschopnosti Global Competitiveness Report Světového ekonomického fóra. Mimo sběru dat pro ročenku se vybraní členové podíleli i na analýze a interpretaci získaných dat a pomáhali také při přípravě mezinárodní konference s názvem Konkurenceschopnost ČR 2015: Strategie jejího zvyšování, kterou spolupořádala Fakulta mezinárodních vztahů a konala se na půdě VŠE. Účastnili se jí přímo vrcholoví zástupci Světového ekonomického fóra. Později proto klub velice potěšil fakt, že se Fakulta mezinárodních vztahů stala jedním ze tří partnerů WEF v České republice a v celém procesu se bude moct do budoucna ještě víc angažovat.

Zkušenosti získané účastí na sběru, analýze a interpretaci dat měli studenti možnost šířit dál i prostřednictvím různých akcí na i mimo VŠE, například na Dni s VŠE, na kterém byla konkurenceschopnost tématem přednášky naší fakulty nebo na Fóru zlaté koruny s názvem „Konkurenceschopnost: Dokážem si najít svoji cestu?“, kde byli zástupci klubu SKOK pozváni do panelové debaty. Akce se účastnil i Jan Mühlfeit, Andrej Babiš, Jan Mládek a mnozí další.

Mimo toho se klub aktivně věnoval organizování tzv. Cyklů investičních večerů v spolupráci s Investičním webem. Investiční večery se staly na fakultě tradicí a bude se v nich také nadále pokračovat. V rámci Investičních večerů byl úspěchem i seriál Abeceda začínajícího investora, která na Investiční večery reagovala v tom, že poskytla studentům důležité informace pro samotný start, aby mohli souvislostem probíraným na akcích lépe rozumět. Abeceda měla tři části a přilákala velký počet zájemců o investování z řad studentů VŠE.

Klub se stal jedním ze členů Unie studentů VŠE, čímž se přiřadil k ostatním fungujícím spolkům a organizacím na VŠE. Možnost zviditelnit se měl na Týdnu studentských příležitostí, který proběhl na začátku zimního semestru.

Tímto bychom rádi poděkovali všem za celoroční přízeň a popřáli vám ještě jednou hezké svátky. Doufáme, že aktivity klubu SKOK budou v příštím roce ještě nabitější, než tomu bylo letos!