Exportní večery: nový cyklus přednášek a diskuzí na FMV

Studentský klub obchodu a konkurenceschopnosti se spolu s Fakultou mezinárodních vztahů VŠE a publicistou Romanem Chlupatým od letního semestru 2015 podílí na organizaci nového cyklu přednášek a diskuzí nesoucí název Exportní večery.

+IMG_9607

Každé úterý od 18:00 v učebně RB 212 nabídne své zkušenosti a pohled na problematiku spjatou s globálním obchodem a exportem přední odborník z Česka či ze světa. Studenti a také odborná veřejnost získají praktické a originální rady a zároveň se mohou zapojit do diskuze.

Registrace probíhá na adrese skok@vse.cz. Po odeslání emailu je registrace hotová a odpověď by přišla pouze v případě překročení kapacity.

Cyklus odstartoval 17.2. náměstek ministra zahraničních věcí a spoluautor české Strategie konkurenceschopnosti Martin Tlapa přednáškou na téma „Konkurenceschopnost aneb Jak se ve světě neztratit,“ v níž se zaměřil na výhody i nevýhody českých firem na světových trzích a na různé aspekty obchodní diplomacie, tedy na to, co stát může firmám nabídnout.

Přehled témat

24. února 2015 | Michael Romancov, Universita Karlova: Hot (s)pots: Konflikty zítřka, o nichž je dobré vědět už dnes

3. března 2015 | Jaromír Šindel, Citibank, Globální ekonomika dnes a zítra: Očekávaný vývoj a klíčové trendy

10. března 2015 | Ján Lalka, Surveilligence: Jak si proklepnout zahraničního partnera 101

17. března 2015 | Rutilio Martinez, University of Northern Colorado: Latinská Amerika: (Ne)známá sázka na zajímavý potenciál

24.března 2015 | František Masopust, Komora pro hospodářské styky se SNS, Ukrajinská krize: Začátek konce českých firem v postsovětském prostoru?

31. března 2015|Carol Tooze, konzultantka: Co vám čínští byznysmeni běžně (ne)řeknou

7. dubna 2015 | Jan Jedlička, EU Office České spořitelny, Evropa: LONG aneb Co čekat od trhů EU na delším horizontu?

14. dubna 2015| Joel Kibazo, Africká rozvojová banka, Afričtí lvi: 5 ekonomik s potenciálem (i pro české firmy)

21. dubna 2015 | Leon Jakimič, Lasvit, Hongkong: Brána (nejen) do Číny

28. dubna 2015 | Michal Mejstřík, Mezinárodní obchodní komora: Měnící se světový řád, měnící se pravidla globálního obchodu

5. května 2015 | Jiří Grund, Grund a.s.: Příběhy úspěšných aneb Jak zvítězit (i) v Americe